У повідомленні установи на його сторінці у Facebook говориться, що Світовий банк (СБ) рішуче підтримує реформу органів управління українськими держбанками.
«Ключовим аспектом цієї реформи є впровадження незалежних наглядових рад... згідно з вимогами нової редакції статті 7 Закону україни «Про банки і банківську діяльність», – заявили в СБ.

Ілюстрація: FB/World Bank Ukraine
Цей закон був прийнятий у 2018 році. На початку цього року Кабінет міністрів на підставі конкурсного відбору висунув кандидатури членів наглядових рад держбанків. Кандидатури, згідно з новим законом, повинен затвердити Нацбанк.
«Обов'язок НБУ полягає в тому, щоб проводити ретельну і незалежну оцінку, яка включає в себе винесення професійних суджень щодо наявності кваліфікаційних даних у кандидатів, висунутих у складі наглядових рад, та їхньої відповідності всім вимогам законодавства», – йдеться у повідомленні СБ.
Повідомлення з'явилося цієї ночі після того, як у п'ятницю Національний банк заявив про своє рішення не погоджувати п'ять з дев'яти кандидатур членів наглядової ради Ощадбанку, в тому числі голову ради Шевки Аджунера.
Нацбанк також висловив стурбованість тим, що наглядова рада продовжила без конкурсу повноваження голови правління «Ощадбанку» Андрія Пишного.
Згідно із законом, остаточне рішення щодо кандидатур наглядової ради приймає Кабінет міністрів. До цього моменту існуюча рада та її рішення є законними.
Новий склад наглядової ради зможе переглянути ці рішення, якщо буде така необхідність.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також