Facebook Pixel

Кабмін звільнив членів наглядових рад Ощадбанку та Укрексімбанку

Уряд достроково припинив повноваження голови та членів наглядової ради Ощадбанку Шевки Аджунера, Олексія Грінченка, Даніеля Білака, Дмитра Власова, Олексія Резнікова, а також голови наглядової ради Укрексімбанку Пауля Торстена. Про це повідомили у пресслужбі Міністерства фінансів.

Їхні повноваження припинені через те, що глав і членів наглядової ради державних банків не погодив Нацбанк згідно з вимогами закону «Про банки і банківську діяльність».

У Мінфіні також зазначили, що претенденти пройшли етапи конкурсного відбору, тестування та співбесіди. Конкурс відбувся відповідно до всіх вимог законодавства. Зокрема, у ньому брали участь представники Світового банку, Міжнародного валютного фонду, Європейського банку реконструкції та розвитку, а також Міжнародної фінансової корпорації. Уряд ухвалив рішення конкурсної комісії щодо цих кандидатів.

Контекст

  • У 2018 році провели реформу корпоративного управління. Тепер у наглядових радах державних банків має бути дев'ять осіб, шість з яких — незалежні директори, а також по одному представнику за квотою президента, Кабінету міністрів і Верховної Ради. Для того щоб знайти претендентів на ці посади, Кабмін створює конкурсну комісію. До її складу входять представники від президента і від профільного комітету парламенту, а також три від уряду. Членів наглядової ради також повинен погодити НБУ – регулятор має право вимагати заміну кандидатур.
  • У середині серпня Нацбанк відмовив у погодженні членів наглядової ради Ощадбанку та Укрексімбанку. В Ощадбанку на це відреагували жорстко і назвали позицію НБУ ударом по репутації. Шевки Аджунер — призначений голова наглядової ради Ощадбанку – таке рішення оскаржив у суді. Але на бік регулятора став Світовий банк. Останній вважає, що Нацбанк діяв у межах своїх повноважень.

Подякувати 🎉