Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

НБУ може опустити облікову ставку нижче ніж 7% — Сологуб

Заступник голови НБУ Дмитро Сологуб не виключив можливість зниження облікової ставки нижче встановленого центробанком рівня 7%, чому сприяє низька інфляція та необхідність стимулювання виробничого сектора.

«Ми можемо знизити облікову ставку нижче ніж 7%, навіть не змінюючи прогнозу, оскільки перегляд буде тільки в липні. Якщо до того моменту умови спонукатимуть до зниження, — знизимо. Поки можна сказати, що інфляційні тенденції дійсно сприяють більш м'якій монетарній політиці. Другий момент — ми бачимо, що економіку потрібно стимулювати», — заявив він в інтерв'ю ЛІГАБізнесІнформ.

Сологуб уточнив, що облікова ставка НБУ на рівні 7% — це «нейтральний рівень», який не обмежує, але й не стимулює економіку до зростання.

«Вона складається з двох частин: інфляція, яку ми таргетуємо на рівні 5%, і «реальна нейтральна ставка». Останній параметр — це теоретичний показник, який збалансовує інвестиції й заощадження. В Україні, за нашими підрахунками, це 2%», — пояснює Сологуб.

Однак заощадження домогосподарств підвищуватимуться, тому нейтральна ставка може зменшитися. Якщо в розвинених країнах облікова ставка знаходиться в районі нуля, то в Україні вона, ймовірно, буде нижче ніж 2%.

«Тому якщо ми говоримо, що нам потрібна монетарна політика, що стимулює, облікова ставка також повинна знижуватися швидше», — зазначив заступник голови НБУ.

Контекст. Останнє зниження облікової ставки НБУ відбулося наприкінці квітня на 2 відсоткові пункти — до 8%.

Якщо скорочення споживчого попиту стимулюватиме зниження інфляції, то регулятор не виключає пом'якшення монетарної політики цього року.

Згідно з планами, до кінця цього року ставка знизиться до 7%.

Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини