У Федеральному резерві пояснили умови для перегляду ключових ставок

Центральний банк США заявив, що збереже процентні ставки на рівні 0-0,25% доти, доки не буде досягнуто повної зайнятості, а інфляція не повернеться до встановленої ФРС мети на рівні 2%.

«Комітет розраховує зберегти цей цільовий діапазон доти, доки не буде впевнений, що економіка знаходиться на шляху до досягнення своїх максимальних цілей у сфері зайнятості та стабільності цін», — йдеться у заяві Федерального комітету з відкритих ринків, передає CNBC.

Як повідомляється, ФРС не відчуває упевненості у своїх кроках з підтримки економіки. Замість цього комітет заявив, що продовжуватиме стежити за умовами «включно з інформацією щодо охорони громадського здоров'я, а також за глобальними подіями та стриманим інфляційним тиском, використовуватиме свої інструменти та діятиме в залежності від ситуації для підтримки економіки».

Telegram Logo

Також не було згадки про темпи купівлі облігацій казначейства США та паперів корпоративного боргу в майбутньому. Голова ФРС Джером Пауелл (Jerome Powell) тільки зазначив, що продовжуватимуть викуповувати облігації «у разі потреби».

Оцінюючи поточну ситуацію, комітет відмітив незадовільний стан у багатьох секторах економіки.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

«Спалах коронавірусу викликає величезні людські та економічні труднощі у Сполучених Штатах і в усьому світі», — йдеться в заяві після зустрічі.

Контекст. Економічна криза призвела до стрімкого зниження економічної активності та викликала стрімке скорочення робочих місць. ФРС у березні двічі переглядала скорочення ключових ставок. Крім того, офіційні особи оголосили про 10 окремих програм, спрямованих на забезпечення ліквідності ринку та на отримання кредитів підприємствами і споживачами, у яких є в них потреба. Деякі з цих програм ще не реалізовано.

На останньому засіданні ФРС зберегла процентні ставки за федеральними кредитними коштами у діапазоні 0%-0,25%.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини