Facebook Pixel

ФРС знизила ключову ставку до рекордно низького рівня 2008 року

Федеральна резервна система США (ФРС) знизила базисну відсоткову ставку на 1 відсотковий пункт (в.п.) майже до нульової відмітки. Крім того, ФРС пообіцяла збільшити обсяг облігацій щонайменше на $700 млрд. Ключова ставка знизилася до рекордно низького рівня 0,25% — востаннє таке відбувалося під час фінансової кризи 2008 року.

Голова ФРС Джером Павелл під час брифінгу для преси повідомив, що зростання економіки США в другому кварталі буде слабким через вимушену зупинку бізнесу. За його словами, саме фіскальна політика повинна пом'якшити удар. Також він зазначив, що американська економіка відновить нормальний рівень активності після заверешення епідемії коронавірусу, передає Bloomberg.

Крім того, американський центробанк оголосив про те, що банки зможуть брати кредити з дисконтного вікна строком на 90 днів. Також регулятор знизив нормативи резервування до нульового відсотка.

Водночас Павелл не вважає, що від’ємні ставки, які використали в Європі та Японії, будуть правильною політикою у Штатах. З розповсюдженням вірусу зростає ризик рецесії. Goldman Sachs знизила свій прогноз щодо ВВП — очікується, що в першому кварталі зростання буде нульовим, а в другому ВВП США скоротиться на 5%.

У ФРС заявили, що відсоткові ставки триматимуться близькими до нуля доти, доки не буде впевненості в тому, що економіка пережила наслідки епідемії та знаходиться на шляху до виконання своїй цілей.

Контекст. Федеральна резервна система США екстрено знизила базову відсоткову ставку на 0,5 відсоткового пункта – до 1-1,2% – через коронавірус. Це перше екстрене засідання ФРС з 2008 року. На цьому тлі на понад 3% зросла ціна на нафту марки Brent – травневі ф’ючерси підвищились майже до $54 за барель.

Під час засідання 29 січня ФРС зберегла базову облікову ставку на рівні 1,5–1,75% після трьох знижень 2019 року.

Президент Федерального резервного банку Сент-Луїса Джеймс Буллард заявив, що підтримає зниження відсоткових ставок, якщо коронавірус переросте в глобальну пандемію, але чітко дав зрозуміти, що вважає це рішення передчасним.

Раніше Федеральний резерв висловив стурбованість щодо поширення епідемії вірусу COVID-19 і зазначив, що це є фактором ризику для економічного розвитку в усьому світі.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉