Федеральний резерв висловив занепокоєння щодо поширення епідемії вірусу COVID-19 і зазначив, що це є фактором ризику для економічного розвитку в усьому світі.
Про це йшлося на засіданні Федерального резерву ще в січні, коли COVID-19 тільки починав поширюватися, повідомляє CNBC.
«Загроза коронавірусу, на додаток до людських жертв, стала новим ризиком для перспектив глобального зростання, які, як погодилися учасники, заслуговують на пильну увагу», — йдеться в опублікованому 19 лютого протоколі засідання Федерального комітету з відкритих ринків 28-29 січня.
Чиновники Центробанку США заявили, що поширення вірусу вплине на економічне зростання в Китаї. Вони також звернули увагу на потенційний вплив на акції: негативні заголовки про вірус викликали волатильність на ринках капіталу.
«Невизначеність щодо потенційного економічного ефекту від поширення вірусу негативно позначилася на настроях інвесторів і призвела до помірного зниження цін на ризиковані активи», — йдеться в протоколі.
Ці заяви прозвучали на тлі збереження стурбованості не тільки станом здоров'ям величезної кількості людей, але й щодо посилення економічної ситуації в світі, яка й без того вельми хитка.
Контекст. Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила спалах COVID-19 надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Вірус вже серйозно вплинув на світові фінансові ринки, й ситуація тільки погіршується.
Зважаючи на розміри Китаю та його масштаби його економіки, епідемія та пов'язані з нею обмеження, так чи інакше, торкнуться виробників у всіх точках планети. Зараз у стані карантину знаходиться 700 млн осіб – це кожен десятий житель у світі.
Керуючий директор МВФ Крісталіна Георгієва назвала COVID-19 небезпекою, яка викликала «найгострішу невизначеність» у світі. Епідемія в КНР вже негативно вплинула на споживання енергоносіїв – нафти та, як наслідок, моторного палива через скорочення перевезень, а також газу через закриття промислових об'єктів.
Пов'язані з коронавірусом обмеження в діловій сфері також перекинулися й на споживчі ринки.