Facebook Pixel

ОПЕК екстрено рятуватиме ринок нафти від обвалу

ОПЕК налякана обвальним падінням цін на нафту. Її учасники можуть зібратися вже найближчими днями, аби вжити заходів щодо стабілізації ринку. Про це пише Khan.

Січень на ринку «чорного золота» став найгіршим за останні майже 30 років — контракти на нафту втратили близько 15%.

Найбільше на сировинні майданчики впливає спалах коронавірусу, оскільки загроза уповільнення економіки і, відповідно, попиту на нафту та метали стає все більше реальною. На відміну від акцій, ціни на сировинні активи більш-менш реально відображають реальну ситуацію, тому й негативний ефект відчувається сильніше.

Як повідомляється, члени техкомітету ОПЕК+, засідання якого мало відбутися 3 березня, тепер можуть зустрітися 4-5 лютого.

Зараз країни ОПЕК+ особливо турбує ситуація з поширенням коронавірусу з Китаю, який може суттєво вплинути на споживання нафти в світі через зниження авіаперевезень.

Контекст. За останніми даними, від китайського коронавірусу померло вже 360 осіб, інфіковано понад 17 тис. людей. Через побоювання щодо зниження попиту на авіапаливо ринок нафти серйозно лихоманить. Нафтові контракти завершили січень найсильнішим падінням з травня минулого року. За місяць Brent подешевшала приблизно на 12%, WTI — на 15%. Для останньої це найбільше січневе падіння з 1991 року.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉