НБУ буде наполягати на ліквідації банку «Союз»

Фото: «Фінансовий клуб»

Фото: «Фінансовий клуб»

Окружний адміністративний суд Києва 6 листопада задовольнив позов акціонера банку «Союз» Сергія Дядечка і визнав незаконними рішення НБУ про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку. Нацбанк заявив, що буде оскаржувати в апеляційному порядку це рішення суду.

Регулятор підкреслює, що дане рішення суду першої інстанції не набрало законної сили. Апеляційна скарга буде подана після отримання його повного тексту.

Контекст

  • Правління НБУ 15 березня 2016 року прийняло постанову про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку «Союз». Головною причиною названо систематичні порушення банком законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом.
  • Дядечко в березні 2016 року звернувся з позовом до Національного банку і Фонду гарантування вкладів, у якому просив визнати протиправними дії відповідачів та зобов'язати Нацбанк відновити діяльність банку. За цим позовом вже було прийнято декілька рішень різними судами, включаючи Верховний суд.
  • НБУ неодноразово заявляв, що законодавством не передбачений механізм відновлення діяльності банку, у тому числі за рішенням суду.

Додатково

  • НБУ оцінив стійкість банків: 11 з них близькі до зони ризику і повинні вжити заходів.
  • Депутати запропонували зменшити мінімальний статутний капітал банків у 2,5 рази, до 200 млн грн.
  • Судовий процес щодо скасування націоналізації Приватбанку, ініційований колишнім власником Ігорем Коломойським, зрушив з місця. Шостий апеляційний адміністративний суд сформував колегію суддів для подальшого розгляду справи.


Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Статки мільярдера Потаніна за день зменшилися на $1,5 млрд через аварію на ТЕЦ у Норильську (РФ)

Статки одного з основних власників комбінату «Норнікель» Володимира Потаніна за день, 4 червня, зменшилася на $1,5 млрд через аварію у Норильську на ТЕЦ, що належить компанії. Таку оцінку наводить Forbes Real-Time.

Прокурор пропонував «кришу» банку і попався на $100 тис. – ДБР

Правоохоронці затримали прокурора однієї з місцевих прокуратур Києва під час отримання $100 тис., які він вимагав за розв'язання питання про закриття кримінального провадження, повідомила пресслужба Державного бюро розслідувань (ДБР).

«Укрзалізниця» запустила перші поїзди в напрямку заходу України

У перші рейси після карантину 4 червня вирушили такі поїзди далекого прямування: