Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

NASA отримало перші докази існування планети за межами нашої галактики

NASA знайшло першу можливу планету за межами нашої галактики. Фото: NASA/CXC/SAO/R. DiStefano, et al.

NASA знайшло першу можливу планету за межами нашої галактики. Фото: NASA/CXC/SAO/R. DiStefano, et al.

Космічна рентгенівська обсерваторія «Чандра», що належить NASA, змогла виявити перші в історії докази існування планети за межами галактики Чумацький Шлях. Це відкриває нове вікно можливостей для пошуку екзопланет на більших відстанях. Про це повідомляється на сайті агентства.

Виявлена планета розташована в сузір’ї Венатика в спіральній галактиці Месьє 51 (M51), яку також називають галактикою Вир через її характерний профіль. Це приблизно 28 млн світлових років від Землі. На сьогодні вчені знайшли всі екзопланети та екзопланети-кандидати в галактиці Чумацький Шлях. Майже всі вони перебувають на відстані приблизно 3 тисячі світлових років від Землі, тобто в тисячі разів ближче, ніж нова екзопланета-кандидат.

Дослідники вважають, що розмір цієї екзопланети майже такий, як у Сатурна, і вона обертається навколо нейтронної зірки або чорної діри на відстані, що є приблизно вдвічі більшою, ніж відстань від Сатурна до Сонця.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Підтвердити, що кандидат насправді є першою планетою, виявленою за межами нашої галактики, вчені найближчим часом не зможуть. Екзопланети виявляють унаслідок спостереження за невеликими провалами світла, які відбуваються, коли планети проходять перед своєю зіркою, а цій планеті потрібно приблизно 70 років, щоб знову перетнути зірку.

Коментарі

Всі новини