Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Перший політ над Марсом: Ingenuity успішно покорив атмосферу Червоної планети

Марсоліт NASA Ingenuity здійснив перший політ над Марсом. Це перший політ апарата в атмосфері іншої планети.

Ба більше, управління космічними польотами вже опублікувало фото тіні марсольота на поверхні Марса. Про це повідомили в NASA.

Ingenuity на тлі Марса. Фото: NASA

Ingenuity на тлі Марса. Фото: NASA

Політ фактично був першим тестовим польотом на висоті майже три метри і тривав десять секунд. Хоча така тривалість і здається дуже маленькою, однак це величезне досягнення. Єдиними позаземними атмосферними літальними апаратами були некеровані аеростати ще радянських станцій «Вега» в атмосфері Венери.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

І якщо атмосфера Венери є щільною, то атмосфера Марса, навпаки, дуже розрідженою. Тому марсольота, який важить приблизно 2 кг, ледь вистачає для польоту навіть із великими гвинтами зі швидкістю 2,5 тис. обертів на хвилину.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Згодом Ingenuity використовуватимуть для розвідки маршруту, яким ровер Perseverance доправив марсоліт. Однак через енергетичні обмеження польоти триватимуть 90 секунд і матимуть дальність 50 метрів. Після чого марсоліт повертатиметься на вихідний майданчик.

У NASA також розповіли, що апарат містить шматочок обшивки першого у світі літального апарата з двигуном, який здійснив повністю керований політ, — літака братів Райт, який злетів у 1903 році.

Наразі на орбіті Марса перебуває китайський апарат «Тяньвень-1» зі спусковим модулем. Його посадка призначена на травень — червень 2021 року.

З успішним польотом NASA вже привітав президент Володимир Зеленський. Він зазначив, що пишається тим, що з-поміж розробників апарата є українець Ігор Панченко.

Також він додав, що Україна планує запуск власного супутника «Січ-2-30».

Коментарі

Всі новини