Facebook Pixel

Перший політ над Марсом: Ingenuity успішно покорив атмосферу Червоної планети

Марсоліт NASA Ingenuity здійснив перший політ над Марсом. Це перший політ апарата в атмосфері іншої планети.

Ба більше, управління космічними польотами вже опублікувало фото тіні марсольота на поверхні Марса. Про це повідомили в NASA.

Ingenuity на тлі Марса. Фото: NASA

Ingenuity на тлі Марса. Фото: NASA

Політ фактично був першим тестовим польотом на висоті майже три метри і тривав десять секунд. Хоча така тривалість і здається дуже маленькою, однак це величезне досягнення. Єдиними позаземними атмосферними літальними апаратами були некеровані аеростати ще радянських станцій «Вега» в атмосфері Венери.

Telegram Logo

І якщо атмосфера Венери є щільною, то атмосфера Марса, навпаки, дуже розрідженою. Тому марсольота, який важить приблизно 2 кг, ледь вистачає для польоту навіть із великими гвинтами зі швидкістю 2,5 тис. обертів на хвилину.

Згодом Ingenuity використовуватимуть для розвідки маршруту, яким ровер Perseverance доправив марсоліт. Однак через енергетичні обмеження польоти триватимуть 90 секунд і матимуть дальність 50 метрів. Після чого марсоліт повертатиметься на вихідний майданчик.

У NASA також розповіли, що апарат містить шматочок обшивки першого у світі літального апарата з двигуном, який здійснив повністю керований політ, — літака братів Райт, який злетів у 1903 році.

Наразі на орбіті Марса перебуває китайський апарат «Тяньвень-1» зі спусковим модулем. Його посадка призначена на травень — червень 2021 року.

З успішним польотом NASA вже привітав президент Володимир Зеленський. Він зазначив, що пишається тим, що з-поміж розробників апарата є українець Ігор Панченко.

Також він додав, що Україна планує запуск власного супутника «Січ-2-30».

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини