Facebook Pixel

У пошуках життя на Марсі: перші фото ровера Perseverance

Перше зображення з марсохода Perseverance. Фото: NASA

Перше зображення з марсохода Perseverance. Фото: NASA

Марсохід NASA Perseverance, метою якого є пошук життя на Марсі, успішно посадили на поверхню планети після відомих «семи хвилин жаху». В акаунті Perseverance у Twitter уже почали публікувати перші фото, які зроблено інженерними камерами.

На фото зображений район кратера Єзеро, який є перспективним для пошуків слідів життя на Марсі, оскільки, за даними вчених, 3,5 млрд років тому кратер був заповнений водою і в нього впадала річка. Місію планують провести за два роки (які відповідають одному марсіанському), повідомили на сайті NASA.

Telegram Logo

Варто зазначити, що Perseverance міцно пов'язаний із майбутніми польотами, оскільки він збиратиме зразки для доправлення на Землю наступним апаратом, а також вивчатиме можливість виробництва кисню з марсіанської атмосфери для майбутніх пілотованих місій.

За словами заступника керівника проєкту Метта Воллеса, апарат перебуває у відмінному стані. Керівник групи посадки Ален Чен зі свого боку заявив, що марсохід опинився на гарній рівній точці, модуль нахилений лише на 1,2 градуса, і він у безпеці.

Quote«Я в безпеці на Марсі. Наполегливість приведе вас куди завгодно», — написали в Twitter Perseverance.

Успішну посадку марсохода вже привітали. Так, президент США Джо Байден у своєму Twitter заявив, що це є «черговим доказом безмежного потенціалу науки й американської винахідливості», а Google зробив «пасхалку» зі святковим салютом у пошуковій видачі, що пов'язана з місією.

Контекст. Раніше Україна стала дев'ятою країною, яка приєдналася до програми NASA «Артеміда» й підписала домовленості щодо принципів дослідження Місяця, Марса, комет і астероїдів у мирних цілях.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини