Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

У пошуках життя на Марсі: перші фото ровера Perseverance

Перше зображення з марсохода Perseverance. Фото: NASA

Перше зображення з марсохода Perseverance. Фото: NASA

Марсохід NASA Perseverance, метою якого є пошук життя на Марсі, успішно посадили на поверхню планети після відомих «семи хвилин жаху». В акаунті Perseverance у Twitter уже почали публікувати перші фото, які зроблено інженерними камерами.

На фото зображений район кратера Єзеро, який є перспективним для пошуків слідів життя на Марсі, оскільки, за даними вчених, 3,5 млрд років тому кратер був заповнений водою і в нього впадала річка. Місію планують провести за два роки (які відповідають одному марсіанському), повідомили на сайті NASA.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Варто зазначити, що Perseverance міцно пов'язаний із майбутніми польотами, оскільки він збиратиме зразки для доправлення на Землю наступним апаратом, а також вивчатиме можливість виробництва кисню з марсіанської атмосфери для майбутніх пілотованих місій.

За словами заступника керівника проєкту Метта Воллеса, апарат перебуває у відмінному стані. Керівник групи посадки Ален Чен зі свого боку заявив, що марсохід опинився на гарній рівній точці, модуль нахилений лише на 1,2 градуса, і він у безпеці.

Підписуйтесь на нас в Google News!
Quote«Я в безпеці на Марсі. Наполегливість приведе вас куди завгодно», — написали в Twitter Perseverance.

Успішну посадку марсохода вже привітали. Так, президент США Джо Байден у своєму Twitter заявив, що це є «черговим доказом безмежного потенціалу науки й американської винахідливості», а Google зробив «пасхалку» зі святковим салютом у пошуковій видачі, що пов'язана з місією.

Контекст. Раніше Україна стала дев'ятою країною, яка приєдналася до програми NASA «Артеміда» й підписала домовленості щодо принципів дослідження Місяця, Марса, комет і астероїдів у мирних цілях.

Коментарі

Всі новини