Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

NASA відкладе місячну місію через проблеми зі скафандрами. Маск зголосився допомогти

Фото: Pixabay

Фото: Pixabay

Національне управління з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA) оголосило про необхідність відкласти політ на Місяць через неготовність спорядження для астронавтів, а саме скафандрів. За планами місія мала відбутися у 2024 році в межах програми «Артеміда».

Затримку зі скафандрами в агентстві пояснили впливом пандемії COVID-19, недостатнім фінансуванням і низкою технічних проблем. Очікується, що з огляду на зазначені труднощі нові моделі будуть готові не раніше ніж у квітні 2025 року. Ті скафандри, які NASA має в розпорядженні зараз, було розроблено 45 років тому, їх неодноразово ремонтували й переобладнували. Вони не підходять для прогулянок місячною поверхнею.

Як з'ясувалося, NASA має проблеми не тільки зі скафандрами. Затримки спостерігаються також у розробленні ракети-носія Space Launch System і багаторазового космічного корабля Orion. На заваді вчасній реалізації місії також стоять протести компаній, яким не вдалося стати учасниками програми «Артеміда».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

На озвучені NASA проблеми одразу відреагував глава американської аерокосмічної компанії SpaceX Ілон Маск і запропонував свою допомогу.

SpaceX розробила й виготовила костюми для космонавтів, які літають на орбіту на космічному кораблі Crew Dragon. Ці костюми передусім призначені для захисту космонавтів у разі пожежі всередині космічного корабля або розгерметизації кабіни. Створення скафандрів було б складнішим завданням з огляду на необхідність виживання поза космічним кораблем у суворих умовах космосу.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Космічне агентство з 2007 року розпочало три різні програми зі створення скафандрів і з того часу витратило на розроблення $420,1 млн. Додатково NASA інвестує ще приблизно $625,2 млн у розроблення, тестування, створення випробувального скафандра, двох кваліфікаційних скафандрів і двох скафандрів для польоту. Отже, витрати перевищать $1 млрд.

Додатково. «Артеміда» — пілотована космічна програма NASA з відправлення людей на Місяць. У проєкті беруть участь американські приватні компанії, Європейське космічне агентство (ESA), Японія, Канада, Австралія, Велика Британія, Італія, ОАЕ, Люксембург і Україна. Однією із цілей програми є відправлення на Південний полюс Місяця «першої жінки та чергового чоловіка». Ця програма, згідно з планами, стане сходинкою до створення постійно жилого поселення на Місяці та створить фундамент для освоєння Марса.

У листопаді 2020 року Державне космічне агентство України підписало Домовленості в рамках програми NASA «Артеміда» про співпрацю в дослідженні Місяця, Марса, комет і астероїдів.

Коментарі

Всі новини