Національне управління з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA) дало старт місії, яка має на меті змінити траєкторію астероїда, зіштовхнувши його з космічним апаратом. Випробування, що отримало назву DART (Double Asteroid Redirection Test) спільно реалізовуватимуть NASA та аерокосмічна компанія Ілона Маска SpaceX.
Запуск космічного корабля DART був здійснений сьогодні о 08:21 за Києвом на ракеті Falcon 9 з бази Космічних сил США в Каліфорнії.
Ціллю місії обрали астероїдний супутник Dimorphos (Діморфос), який обертається навколо більшого за розмірами астероїда Didymos (Дідімос). Наразі вони знаходяться приблизно в 483,6 млн км від Землі. Експерти наголошують, що жоден з астероїдів не становить загрози для нашої планети.
«Місія протестує технологію кінетичного удару, стратегію планетарного захисту. Корабель зіткнеться з «місячним» астероїдом майже лоб у лоб, штовхнувши його і змінивши його орбіту навколо Didymos. Місія спрямована на скорочення орбіти супутника навколо Didymos на долю відсотка», — пояснює видання Space.com.
В NASA запевняють, що їхня місія має на меті довести, що такий тип планетарного захисту дійсно працює. Якщо в майбутньому будь-який астероїд вийде на траєкторію, що становитиме небезпеку для Землі, агентство теоретично зможе скористатися космічним кораблем для відвернення його зіткнення з нашою планетою.
Хоча наразі немає жодного великого астероїда, який був би небезпечним для людства, «ця астероїдна система є ідеальним полігоном для перевірки того, чи навмисне зіткнення космічного корабля з астероїдом є ефективним способом змінити його курс, якщо виникне загроза для Землі в майбутньому», – йдеться в заяві Лабораторії прикладної фізики Університету Джона Хопкінса, яка збудувала космічний корабель.
Як очікується, зіткнення DART з астероїдом відбудеться восени 2022 року.
Контекст. Нагадаємо: днями стало відомо, що український супутник дистанційного зондування землі «Січ 2-30» цього року в космос не полетить. SpaceX перенесла запуск.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Ревізія стану енергетичного сектору після зими та заяв про «енергетичне перемир’я»
We make it Grain: реєстрацію на міжнародну конференцію Grain Ukraine 2025 відкрито