Facebook Pixel

SpaceX Маска запустила історичну місію NASA, яка захистить людство від астероїдів

NASA та SpaceX запустили космічний корабель, який шляхом зіткнення має змінити курс астероїда. Фото: Twitter/SpaceX

NASA та SpaceX запустили космічний корабель, який шляхом зіткнення має змінити курс астероїда. Фото: Twitter/SpaceX

Національне управління з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA) дало старт місії, яка має на меті змінити траєкторію астероїда, зіштовхнувши його з космічним апаратом. Випробування, що отримало назву DART (Double Asteroid Redirection Test) спільно реалізовуватимуть NASA та аерокосмічна компанія Ілона Маска SpaceX.

Запуск космічного корабля DART був здійснений сьогодні о 08:21 за Києвом на ракеті Falcon 9 з бази Космічних сил США в Каліфорнії.

Telegram Logo

Ціллю місії обрали астероїдний супутник Dimorphos (Діморфос), який обертається навколо більшого за розмірами астероїда Didymos (Дідімос). Наразі вони знаходяться приблизно в 483,6 млн км від Землі. Експерти наголошують, що жоден з астероїдів не становить загрози для нашої планети.

Quote«Місія протестує технологію кінетичного удару, стратегію планетарного захисту. Корабель зіткнеться з «місячним» астероїдом майже лоб у лоб, штовхнувши його і змінивши його орбіту навколо Didymos. Місія спрямована на скорочення орбіти супутника навколо Didymos на долю відсотка», — пояснює видання Space.com.

В NASA запевняють, що їхня місія має на меті довести, що такий тип планетарного захисту дійсно працює. Якщо в майбутньому будь-який астероїд вийде на траєкторію, що становитиме небезпеку для Землі, агентство теоретично зможе скористатися космічним кораблем для відвернення його зіткнення з нашою планетою.

Хоча наразі немає жодного великого астероїда, який був би небезпечним для людства, «ця астероїдна система є ідеальним полігоном для перевірки того, чи навмисне зіткнення космічного корабля з астероїдом є ефективним способом змінити його курс, якщо виникне загроза для Землі в майбутньому», – йдеться в заяві Лабораторії прикладної фізики Університету Джона Хопкінса, яка збудувала космічний корабель.

Як очікується, зіткнення DART з астероїдом відбудеться восени 2022 року.

Контекст. Нагадаємо: днями стало відомо, що український супутник дистанційного зондування землі «Січ 2-30» цього року в космос не полетить. SpaceX перенесла запуск.

Коментарі

Всі новини