Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

«Нафтогаз» виграв оскарження в Конституційному суді Словаччини у справі IUGAS

«Нафтогаз» виграв справу в Конституційному суді Словаччини. Фото: Володимира Гонтара / УНІАН

«Нафтогаз» виграв справу в Конституційному суді Словаччини. Фото: Володимира Гонтара / УНІАН

Конституційний суд Словаччини задовольнив скарги «Нафтогазу України» про порушення його прав на справедливий суд, визнавши понесені компанією необґрунтовані витрати в межах виконавчого провадження на території республіки. За даними компанії, це виконавче провадження стало найбільшим в історії Словаччини. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Ідеться про виконавче провадження, яке з 2017 року здійснювалося в Словаччині з ініціативи компанії Italia Ukraina Gas S.p.a. (IUGAS) та її правонаступника Trameta kft (Угорщина) задля стягнення з «Нафтогазу» штрафу $12,7 млн і відсотків за остаточним рішенням Арбітражного інституту Торговельної палати Стокгольму від 19 грудня 2012 року.

Водночас у межах примусового виконання арбітражного рішення словацький судовий виконавець заарештовував газ «Нафтогазу», імпортований через територію республіки. Численні зловживання судового виконавця в межах провадження призвели до штучного створення та накопичення заборгованості «Нафтогазу» в розмірі майже 22 млн євро за нібито зберігання раніше заарештованого природного газу, хоча ні виконавець, ні компанія-охоронець не надали будь-яких документальних підтверджень факту й вартості зберігання блакитного палива.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Цим рішенням Конституційний суд скасував рішення районного суду Братислави II за зобов'язанням НАК відшкодувати витрати на затверджене зберігання газу в розмірі понад 11,5 млн євро. Отже, районний суд Братислави II зобов'язаний повторно розглянути скарги компанії.

Контекст. Штраф присудив арбітражний трибунал Стокгольму за результатом розгляду спору за контрактом про постачання 13 млрд куб. м газу протягом десяти років за фіксованою ціною $110 за 1 тис. куб. м, який підписав у 2003 році з IUGAS чинний на той момент заступник голови правління НАК Ігор Воронін. Воронін тоді уклав угоду без необхідних погоджень, а громадянина Італії Марка Маренка, який володів IUGAS на момент його укладання, пізніше було засуджено на його батьківщині за махінації та несплату податків.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Коментарі

Всі новини