Facebook Pixel

«Нафтогаз» зазнав збитків на понад 4 млрд грн. Вітренко пояснив чому

«Нафтогаз» зазнав збитків понад 4 млрд грн. Фото: naftogaz.com

«Нафтогаз» зазнав збитків понад 4 млрд грн. Фото: naftogaz.com

За підсумками січня – вересня 2021 року НАК «Нафтогаз України» зазнав збитків у розмірі 4,37 млрд грн, що майже вчетверо менше, ніж за відповідний період попереднього року, коли збитки становили 17,03 млрд грн.

Компанія оприлюднила скорочену консолідовану проміжну фінансову звітність за 9 місяців 2021 року, підготовлену відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ).

Цей фінзвіт не перевірив аудитор. Перевірена аудитом консолідована звітність за підсумками 2021 буде оприлюднена навесні 2022 року.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Консолідована фінансова звітність охоплює результати діяльності НАК «Нафтогаз України» як окремої юридичної особи та всіх підприємств, які контролює компанія.

Нагадаємо, що в опублікованій раніше фінзвітності «Нафтогаз» як окрема юридична особа показав чистий прибуток 9,78 млрд грн за підсумками 9 місяців 2021 року. За відповідний період попереднього року збиток становив 18,65 млрд грн.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Чистий збиток у I кварталі 2021 року становив 10,15 млрд грн, а у II кварталі 2021 року, після зміни керівника компанії, підприємство показало чистий прибуток у сумі 8,5 млрд грн. За весь попередній рік чистий збиток становив 19 млрд грн.

«Національна компанія була прибуткова у 2019 році, але якщо відлічити доходи від діяльності з транзиту газу, за яку в компанії тоді відповідав Юрій Вітренко, нинішній очільник компанії, то й у 2019 році «Нафтогаз» був би збитковий. Юрій Вітренко пішов із компанії на початку 2020 року і повернувся вже як керівник 29 квітня 2021 року», — зазначили в компанії.

Голова правління «Нафтогазу» Юрій Вітренко наголосив, що збитковість компанії – системна проблема, яка до 2020 року ховалася за успіхами в діяльності з транзиту газу, зокрема успіхами в Стокгольмському арбітражі.

«У 2020 році та в I кварталі 2021 року успіхів такого масштабу вже не було, і тому збитки вже не було чим перекрити. Цю системну проблему збитковості національної компанії ми намагаємося нині вирішувати», — пояснив Вітренко.

Коментарі

Всі новини