Транзит газу через ГТС України скоротився в два рази — ОГТСУ

Транзит природного газу в квітні 2020 склав 4,4 млрд кубометрів, а з початку року — 15,5 млрд кубометрів, що вдвічі менше ніж у 2019 році.

У той же час, всі потужності, які забронював «Газпром», незалежно від фактичних обсягів сплачувалися вчасно і заздалегідь, повідомляє «Оператор ГТС України».

Тепла зима, економічна криза і запуск обхідного газопроводу «Турецький потік» призвели до обвалу транзиту газу через територію України.

Telegram Logo

Зокрема, запуск обхідного газопроводу «Турецький потік» призвів до скорочення транзиту газу по південному маршруту в 13 разів.

Більш того, в квітні через ГВС Орловка, що на кордоні з Румунією, транзит газу в квітні здійснювався тільки чотири дні на самих мінімальних обсягах.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!
95479937-2898078996951918-7821466643829096448-o.png

«У разі добудови «Північного потоку — 2» західний маршрут української ГТС повторить долю південного, і в результаті Україну повністю виключать з транзиту російського газу в ЄС», — уклали в ОГТСУ.

Контекст. ОГТСУ запропонував «Газпрому» зберігати природний газ в українських ПСГ. В цьому році можна буде закачати до 10 млрд кубометрів.

В Україні створять хаб для транспортування зрідженого газу в Європу. США щорічно постачати зріджений природний газ в Україну через термінали в Польщі в обсязі 6-8 млрд кубометрів з подальшим транспортуванням в європейські країни через хаб на базі підземних сховищ газу України.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини