Європа збільшила імпорт ЗПГ на 28%

З початку року регазифікація ЗПГ в Європі зросла на 28% вище в порівнянні з тим же періодом минулого року і зросла більш ніж у два рази в порівнянні з середніми показниками за п'ять років.

З 1 по 19 березня регазифікація ЗПГ в Бельгії, Франції, Італії, Нідерландах, Польщі, Португалії, Іспанії та Великобританії склала в середньому 328 млн кубометрів на день, що на 9% вище середнього показника лютого. У березні минулого року регазифікація була на рівні 291 млн кубометрів на день, свідчать дані S&P Global Platts Analytics і National Grid.

Більш того, показники березня поточного року близькі до рекордного максимуму листопада 2019 року, коли регазифікація ЗПГ склала в середньому 337 млн кубометрів на добу. Тоді учасники ринку ЗПГ не змогли скоротити поставки в європейські мережі.

Telegram Logo

Регазифікація ЗПГ в Європі залишається стабільною, незважаючи на низький попит через пандемію COVID-19 і карантин в ряді держав ЄС, в тому числі за рахунок збільшення поставок з Норвегії і стабільних поставок з РФ. Учасники ринку почали закачувати газ в резервуари для зберігання, щоб збалансувати систему.

Проте, потік ЗПГ до Європи може ослабнути, так як більш високі ціни в Північно-Східній Азії стають більш привабливими для поставок ЗПГ з Атлантичного басейну. Премія на ЗПГ для поставок в Північно-Східну Азію в порівнянні з цінами на ЗПГ до Європи за останні тижні зросла і за оцінкою Platts становить $1,182 за MMBtu (28,5 кубометрів газу) з поставкою в травні.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. Поставки палива в європейські газові мережі не показали ніяких ознак уповільнення, незважаючи на те, що регіон став другим найбільшим центром спалаху COVID-19. Зараз поставки ЗПГ плавно захоплюють традиційні ринки трубопровідного газу, що сприяє подальшому зниженню ціни газу для кінцевих споживачів. На це навіть не вплинуло зниження споживання газу в Китаї в січні-лютому 2020 до 2,8% через епідемію COVID-19 в порівнянні з ростом 18,5% за аналогічний період роком раніше.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини