Facebook Pixel

Нафтогаз приєднав до себе «Рівнегаз», «Запоріжгаз» та «Чернівцігаз»: що робити абонентам

«Нафтогаз» оголосив про те, що приєднує АТ «Рівнегаз», «Запоріжгаз» та «Чернівцігаз до власної «Газмережі». Раніше вони належав РГК олігарха Дмитра Фірташа.

Про це пише «Нафтогаз».

Сукупно всі три підприємства мають близько мільйона абонентів. Тепер «Газмережі» складаються з 22 відділень.

Що робити абонентам «Рівнегаз», «Запоріжгаз» та «Чернівцігаз»

Особові рахунки, тарифи та реквізити на оплату послуг для споживачів з Рівненської, Запорізької та Чернівецької областей залишаються незмінними.

Чому РГК Фірташа припинила обслуговувати абонентів

Кабінет Міністрів передав в управління підприємству Групи «Нафтогаз» — «Чорноморнафтогаз» — раніше заарештовані активи операторів газорозподільних систем, зокрема пакети акцій «Харківгазу» та «Дніпрогазу» у травні 2022 року.

НАК «Нафтогаз України» у вересні 2022 року зареєструвала ТОВ «Газорозподільні мережі України» («Газмережі»), основним видом діяльності якого зазначено розподіл газу через місцеві (локальні) трубопроводи. У січні 2023 року «Нафтогаз» почав інтегрувати «Дніпрогаз» і «Харківгаз» у свою структуру, зокрема через зміну менеджменту. РГК назвав це рейдерським захопленням.

У травні 2023 року СБУ спільно з БЕБ провели обшуки у топменеджерів РГК, ТОВ «ЙЕ Енергія» та облгазів, пов'язаних із Фірташем. За даними БЕБ, топменеджери облгазів, що належать Фірташу, брали участь у розкраданні коштів з комунальних платежів, що призначалися для закупівлі газу. Надалі ці кошти виводилися на підконтрольні підозрюваним фірми та привласнювалися. Збитки, завдані державі за 2016 — 2022 роки, становили понад 18 млрд грн.

Суд обрав п’ятьом керівникам облгазів запобіжний захід у вигляді тримання під вартою або внесення відповідної застави. Зокрема, очільнику АТ «Закарпатгаз» — 169 млн грн, «Львівгаз» — 155 млн грн, «Вінницягаз» — 186 млн грн, «Дніпропетровськгаз» — 160 млн грн і «Хмельницькгаз» — 228 млн грн. 25 травня керівникам АТ «Івано-Франківськгаз» і АТ «Сумигаз» вручили підозри. 15 серпня підозри отримали голови правління АТ «Криворіжгаз», АТ «Волиньгаз» та АТ «Чернігівгаз».

Нагадаємо, що 24 жовтня уряд приєднав «Волиньгаз» до групи «Нафтогаз».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉