Facebook Pixel

Група Нафтогаз приєднала ще чотири газорозподільні підприємства

«Нафтогаз» приєднав до себе АТ «Тисменицягаз» на Івано-Франківщині, АТ «Коростишівгаз» на Житомирщині, АТ «Луганськгаз» та ПрАТ «Мелітопольгаз».

Про це пише «Нафтогаз» .

Два крайні підприємства розташовані на тимчасово окупованих територіях, тому операційний менеджмент здійснюватиметься вже після деокупації.

Наразі «Нафтогаз» включає у себе 27 газорозподільних підприємств, які планувалося передати під контроль держави до кінця поточного року.

Як і планували, ми успішно завершили інтеграцію обл- і міськгазів до Групи «Нафтогаз». Для нас це – велика відповідальність, оскільки кількість наших клієнтів значно збільшилася. Проте цей крок був необхідний, тому що від нього залежить стабільність критичної інфраструктури, повноцінна робота бізнесу та комфорт українців. Коли країна перебуває під ризиком постійних обстрілів і можливих блекаутів, доставка газу має бути безперебійною. Дякую всім співробітникам, які забезпечують газом міста та села в усіх куточках нашої країни», – зазначив очільник «Нафтогазу» Олексій Чернишов.

Що зміниться для споживачів газу

Для клієнтів інтегрованих газорозподільних підприємств особові рахунки та тарифи на послуги розподілу залишаються незмінними.

Чому РГК Фірташа припинила обслуговувати абонентів

Кабінет Міністрів передав в управління підприємству Групи «Нафтогаз» – «Чорноморнафтогаз» – раніше заарештовані активи операторів газорозподільних систем, зокрема пакети акцій «Харківгазу» та «Дніпрогазу» у травні 2022 року.

НАК «Нафтогаз України» у вересні 2022 року зареєструвала ТОВ «Газорозподільні мережі України» («Газмережі»), основним видом діяльності якого зазначено розподіл газу через місцеві (локальні) трубопроводи. У січні 2023 року «Нафтогаз» почав інтегрувати «Дніпрогаз» і «Харківгаз» у свою структуру, зокрема через зміну менеджменту. РГК назвав це рейдерським захопленням.

У травні 2023 року СБУ спільно з БЕБ провели обшуки в топменеджерів РГК, ТОВ «ЙЕ Енергія» та облгазів, пов'язаних із Фірташем. За даними БЕБ, топменеджери облгазів, що належать Фірташу, брали участь у розкраданні коштів з комунальних платежів, що призначалися для закупівлі газу. Надалі ці кошти виводилися на підконтрольні підозрюваним фірми та привласнювалися. Збитки, завдані державі за 2016-2022 роки, становили понад 18 млрд грн.

Суд обрав п’ятьом керівникам облгазів запобіжний захід у вигляді тримання під вартою або внесення відповідної застави. Зокрема, очільнику АТ «Закарпатгаз» – 169 млн грн, «Львівгаз» – 155 млн грн, «Вінницягаз» – 186 млн грн, «Дніпропетровськгаз» – 160 млн грн і «Хмельницькгаз» – 228 млн грн. 25 травня керівникам АТ «Івано-Франківськгаз» і АТ «Сумигаз» вручили підозри. 15 серпня підозри отримали голови правління АТ «Криворіжгаз», АТ «Волиньгаз» та АТ «Чернігівгаз».

З питань розподілу газу звертайтеся, будь ласка, до контакт-центру за номерами телефонів:

  • 066-300-2-888
  • 098-300-2-888
  • 093-300-2-888
Подякувати 🎉