Facebook Pixel

НБУ пом’якшив обмеження для закупівлі спорядження для військових

Із 6 серпня НБУ скасував низку обмежень для підтримки діяльності волонтерів та бізнесу, спрощуючи закупівлю бронежилетів, шоломів, рацій, військової форми, безпілотників та іншого спорядження.

Зважаючи на «важливість і ефективність волонтерського руху України» та його значення в умовах повномасштабної війни, НБУ дав змогу банкам не застосовувати ліміт на розрахунки фізичних осіб-волонтерів із гривневих платіжних карток за кордоном з метою купівлі товарів військового призначення, повідомляє пресслужба НБУ.

Нововведення передбачає умову дотримання одночасно наступних вимог:

  • операції за рахунком волонтера є типовими для цієї фізичної особи та обсяг операцій, що здійснювалися за її рахунками, перевищував еквівалент 100 тисяч гривень на місяць до 21 липня 2022 року;
  • подання до банку листа від держоргану або військової частини щодо співпраці з волонтером та замовлення товарів відповідного призначення, якщо сума операції перевищує еквівалент 400 тисяч гривень на місяць;
  • надання орієнтовної вартості (розрахунку) товару та строків виконання замовлення;
  • інформування волонтером банку щодо збору коштів з метою оплати продукції.

Серед товарів, які зможуть купувати волонтери-фізособи — рації, бронежилети, каски, шоломи, військова та тактична форма, військове та тактичне взуття, захисний одяг, оптичні прилади для слідкування, безпілотні літальні апарати, спальні мішки, каремати та засоби для надання домедичної допомоги.

Водночас у НБУ визначив запобіжний: наявність інформації з відкритих джерел щодо недобросовісної практики діяльності фізособи може бути підставою для відмови банком надалі проводити такі операції в обсязі, що перевищує ліміт в еквіваленті 100 тисяч гривень на місяць.

Також відтепер НБУ включає рації до переліку товарів військового призначення. Для їхнього придбання громадяни мають змогу купувати валюту та переказувати її за кордон у межах щомісячного ліміту в еквіваленті 400 тисяч гривень.

На додачу, з урахуванням потреби бізнесу, Нацбанк спрощує валютні обмеження, зокрема щодо використання корпоративних платіжних карток.

При цьому НБУ також дозволив банкам продавати іноземну валюту юрособам та фізособам-підприємцям, що є резидентами України, із зарахуванням на поточний рахунок клієнта в іноземній валюті у разі використання валюти на здійснення витрат за допомогою корпоративних платіжних карток за кордоном. Це правило поширюється на такі витрати:

  • відрядження працівників за кордон виключно для оплати добових витрат у межах щоденного ліміту в розмірі 80 євро (в еквіваленті) на одного співробітника;
  • сплата за проживання та транспортні витрати (з документальним підтвердженням розрахунку зазначених витрат на одну особу).

Ще одне нововведення Нацбанку — обмеження на здійснення розрахунків за кордоном у межах ліміту у 100 тисяч гривень (в еквіваленті) на місяць не розповсюджуватиметься на клієнтів банку — юросіб, що здійснюють перевезення вантажів у міжнародних сполученнях на підставі документів, що надають право на здійснення відповідних перевезень.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉