Facebook Pixel

Нацбанк на 25% послабив офіційний курс гривні та змінив низку валютних обмежень

Національний банк з 9:00 21 липня скоригував офіційний курс гривні до долара на 25% — до 36,5686 грн «з огляду на фундаментальні характеристики економіки України в умовах війни та під впливом зростання курсу долара щодо інших валют».

У повідомленні НБУ йдеться, що такий крок дає змогу збільшити конкурентоспроможність українських виробників, зблизити курсові умови для різних груп бізнесу та населення і підтримати стійкість економіки в умовах війни.

Офіційний курс залишається фіксованим. За високої невизначеності, зумовленої війною, фіксований обмінний курс є основним якорем стабілізації очікувань і ключовим засобом виконання пріоритетних цілей НБУ. «Вони полягають у забезпеченні цінової та фінансової стабільності, що є важливою умовою відновлення економіки».

За оцінками Національного банку, корекція обмінного курсу збільшить приплив і продаж валютної виручки експортерами, мінімізує спекулятивний складник поведінки учасників ринку та дасть змогу стабілізувати курсові очікування.

Корекція офіційного курсу матиме обмежений вплив на прискорення темпів зростання цін, вважають у НБУ.

Умови встановлення курсу купівлі/продажу валюти в готівковому та безготівковому сегментах ринку залишаються незмінними. Продаж і купівля валюти банками за заявками клієнтів у безготівковому сегменті валютного ринку й надалі здійснюватиметься за курсом, який не може більш як на 1% відхилятися від офіційного. Курс продажу валюти в готівковому сегменті валютного ринку й надалі визначатиметься попитом і пропозицією на ньому.

Задля збалансування попиту та пропозиції на валютному ринку Національний банк із 21 червня запровадив додаткові заходи:

  • банкам дозволено продавати безготівкову валюту громадянам із подальшим розміщенням на депозит строком від трьох місяців без права дострокового розірвання в межах щомісячного ліміту 50 тис. грн (в еквіваленті);
  • громадяни, як і раніше, зможуть знімати з гривневих карток за кордоном 50 тис. грн (в еквіваленті) на місяць. Водночас ліміт на зняття готівкової валюти з гривневих карток за кордоном змінено зі щомісячного на щотижневий: 12,5 тис. грн (в еквіваленті) на сім календарних днів;
  • зменшено щомісячний ліміт на P2P перекази громадян за кордон із гривневих карток українських банків зі 100 тис. грн (в еквіваленті) до 30 тис. грн (в еквіваленті);
  • встановлено щомісячний ліміт на розрахунки за кордоном із використанням гривневих карток у розмірі 100 тис. грн (в еквіваленті) з усіх рахунків клієнта в банку, відкритих у національній валюті.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉