Facebook Pixel

НБУ обіцяє спростити роботу волонтерів в умовах посилення валютних обмежень

Національний банк розуміє, що в окремих ситуаціях традиційні шляхи закупівлі товарів військового призначення ускладнилися після введення ліміту для розрахунків за кордоном за гривневими платіжними картками українських банків. Зараз розробляються інструменти для врегулювання таких ситуацій, йдеться в офіційному повідомленні НБУ.

Регулятор також пропонує волонтерам об'єднуватися в спільноти та реєструвати їх як фонди чи громадські об'єднання. Можна також співпрацювати з наявними фондами для здійснення закупівель з їхньою допомогою.

У НБУ вважають, що така централізація закупівель має низку переваг:

  • дозволить створити актуальну базу адресних потреб для їхньої систематизації та об'єднувати їх у пули під час здійснення замовлень і доставлення, що може сприяти зниженню витрат на закупівлю та логістику;
  • сприятиме спрощенню роботи як щодо акумуляції коштів, так і щодо здійснення оплати.

Регулятор нагадав, що громадяни можуть купувати товари за кордоном без обмежень, використовуючи валютні платіжні картки українських банків.

Контекст. Національний банк 21 липня запровадив додаткові заходи для мінімізації втрат золотовалютних резервів України. Зокрема, встановлено щомісячний ліміт на розрахунки за кордоном із використанням гривневих платіжних карток у розмірі 100 тис. грн (в еквіваленті) з усіх рахунків клієнта в одному банку, відкритих у національній валюті.

Коли фізична особа купує товари за кордоном за гривневою карткою, український банк, який випустив цю картку, має компенсувати міжнародній платіжній системі, що обслуговує цю операцію, еквівалент суми у валюті. Відповідну іноземну валюту банк за гривні купує в Національного банку, який бере кошти з міжнародних резервів, оскільки обсяги надходження валютної виручки в країну поки що недостатні навіть для забезпечення фінансування імпорту.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉