Нацбанк і Мінфін запустили емісію гривні, на якій зароблять банки — ЗМІ

Фото: unsplash / imagefactory

Фото: unsplash / imagefactory

Міністерство фінансів 24 листопада підвищило ставки за облігаціями внутрішньої позики і продало їх на 16,7 млрд грн. За даними Telegram-каналу «Монополіст», ОВДП, імовірно, купували банки, здебільшого саме державні, які змогли на цьому заробити.

Зокрема, міністерство підвищило такі ставки:

  • за короткими ОВДП на 4 місяці на 100 базисних пунктів — з 9% до 10% річних;
  • за шестимісячними ОВДП на 125 базисних пунктів — до 10,25% річних;
  • за облігаціями зі строком обігу рік на 33 базисні пункти — до 10,75%;
  • за чотирирічними гривневими ОВДП ставка залишилася 11,7%.

«Монополіст» пише, що гроші на купівлю ОВДП банки отримали від Національного банку України. Згідно з даними на сайті регулятора, він видав 16 банкам під 6% річних 16,7 млрд грн кредитів рефінансування. Тільки державний Укрексімбанк отримав 10,8 млрд грн.

Telegram-канал також зазначає, що більшість цих грошей пішло в бюджет через купівлю банками ОВДП Міністерства фінансів. Під їхню заставу брали кредити рефінансування в Нацбанку і зможуть заробити на різниці за відсотками.

Telegram Logo

«Взяли під 6%, а інвестували в ОВДП під 10% і більше. Видача кредитів рефінансування й купівля на ці гроші ОВДП уряду – це емісія гривні, коштом якої фінансується дефіцит бюджету», — зазначає Telegram-канал, додаючи, що гроші в бюджеті залишилися тільки на зарплати, пенсії, соцвиплати та погашення боргів, а незахищені статті фінансувати припинили.

Контекст. Раніше ми повідомляли, що до кінця 2020 року Україна, найімовірніше, уже не встигне отримати черговий транш від Міжнародного валютного фонду (МВФ), а отже, і пільгові позики від інших донорів, які прив’язані до нього, хоча від цієї допомоги залежить виконання бюджету на цей рік, і розповідали про п’ять сценаріїв для України за таких умов.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини