НБУ попередив про ризик недофінансування держбюджету-2021 через завищені макропрогнози

Засідання бюджетного комітету ВР. Фото: Facebook / Юрій Арістов

Засідання бюджетного комітету ВР. Фото: Facebook / Юрій Арістов

Національний банк вважає, що макропрогноз, який уряд використав під час підготовки проєкту держбюджету-2021, є невиправдано оптимістичним. Через це можливе невиконання бюджету за доходами на 65 млрд грн. Про це йдеться в рішенні бюджетного комітету ВР, який розглянув проєкт держбюджету.

На думку НБУ, основні ризики невиконання дохідної частини бюджету виникають через високий показник номінального ВВП (4,505 трлн грн) і слабкий обмінний курс гривні (середньорічний — 29,1 грн/$1), які закладено в проєкт.

З огляду на це НБУ вважає за доцільне переглянути дохідну й видаткову частини держбюджету з урахуванням більш консервативного макроекономічного прогнозу.

Telegram Logo

Нацбанк також вважає, що передбачений розмір дефіциту на рівні 6% ВВП є складним для фінансування і створює ризики розбалансування економіки.

Фінансування дефіциту завдяки запланованим випускам облігацій внутрішнього державного боргу (549,1 млрд грн) є можливим завдяки зростанню їхньої прибутковості (для залучення покупців). Але прибутковість ОВДП формує нижню межу для кредитних ставок банків, тому є ризик істотного подорожчання кредитів.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Проте профільний комітет ВР рекомендував ухвалити проєкт держбюджету.

Додатково. Комітет Верховної Ради з питань бюджету завершив підготовку проєкту держбюджету на наступний рік для розгляду в першому читанні. Депутати пропонують збільшити доходи держбюджету на 20,2 млрд грн. Крім того, пропонується перерозподілити видатки. Про це повідомив глава комітету Юрій Арістов.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини