Facebook Pixel

На саміті БРІКС в Йоганезбурзі путіна не буде

На саміті BRICS в Йоганезбурзі путіна не буде

На саміті BRICS в Йоганезбурзі путіна не буде

22-24 серпня 2023 року лідери країн БРІКС зустрінуться в Південній Африці, щоб обговорити, як перетворити цей клуб націй, на який припадає чверть світової економіки, на геополітичну силу, яка може кинути виклик домінуванню Заходу у світових справах. Про це пише Reuters.

Президент росії володимир путін, якому висунуто міжнародний ордер на арешт за воєнні злочини в Україні, не приєднається до лідерів Бразилії, Індії, Китаю та Південної Африки.

Південно-Африканська Республіка прийме на саміті президента Китаю Сі Цзіньпіна, Бразилії Луїса Інасіо Лула да Сілва та прем’єр-міністра Індії Нарендру Моді.

Головне, що об’єднує країни БРІКС, економіки яких функціонують абсолютно по-різному, – це скептицизм щодо світового порядку, який, на їхню думку, служить інтересам Сполучених Штатів та їх союзників із багатих країн, які просувають міжнародні норми, яких вони дотримуються, але не не завжди поважати.

Китай, який прагне розширити свій геополітичний вплив у боротьбі зі Сполученими Штатами, хоче швидко розширити БРІКС, тоді як Бразилія чинить опір розширенню, побоюючись, що і без того громіздкий клуб може послабити свій авторитет.

Міністерство закордонних справ Китаю заявило, що воно «підтримує прогрес у розширенні членства та вітає більше партнерів-однодумців приєднатися до «сім’ї БРІКС» якнайшвидше».

росії ж потрібні друзі, щоб протистояти її дипломатичній ізоляції через агресію проти України, і тому вона прагне залучити нових членів, як і її найважливіший африканський союзник, Південна Африка.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉