Facebook Pixel

У БРІКС вважають, що нова валюта може забезпечити їм захист від міжнародних санкцій

Країни БРІКС звернулися до спеціально створеного банку цього блоку («Нового банку розвитку», що базується в Шанхаї) з проханням з'ясувати, як може працювати їхня потенційна нова спільна валюта. Зокрема, чи зможе вона захистити країни-члени блоку від впливу санкцій, подібних до тих, які було введено проти Росії після агресії в Україні.

Міністри закордонних справ Бразилії, Росії, Індії, Китаю та ПАР зібралися в Кейптауні 1 червня, щоб обговорити, як блок може набути більшого глобального впливу та кинути виклик США. Використання альтернативних валют було однією з основних тем для обговорення.

БРІКС прагне «переконатися, що ми не станемо жертвами санкцій, які мають вторинні наслідки для країн, що не мають жодного стосунку до питань, які призвели до цих односторонніх санкцій», — заявила журналістам глава МЗС ПАР Наледі Пандор.

На зустрічі до міністрів БРІКС приєдналися колеги із Саудівської Аравії, ОАЕ, Єгипту та Казахстану. Також на порядку денному було питання розширення блоку. Торік на саміті в Китаї 13 країн офіційно звернулися з проханням про приєднання, ще сім висловили зацікавленість у цьому.

Зустріч міністрів закордонних справ країн БРІКС у Кейптауні

Зустріч міністрів закордонних справ країн БРІКС у Кейптауні

Уперше блок розширився у 2010 році завдяки приєднанню ПАР (до цього він називався БРІК – Бразилія, Росія, Індія, Китай). Нині його члени представляють 42% населення світу, на них припадає 23% світового ВВП і 18% торгівлі.

Цьогорічна зустріч глав МЗС передує саміту БРІКС, який відбудеться 22 — 24 серпня в Йоганнесбурзі. За неофіційною інформацією, Південна Африка розглядає можливість перенесення місця зустрічі до іншої країни, що розв'язало б її дилему щодо того, чи варто виконувати ордер Міжнародного кримінального суду на арешт Путіна, якщо він поїде до ПАР.

БРІКС, який колись вважався вільним об'єднанням розрізнених країн з економікою, що розвивається, останніми роками набув конкретнішої форми спочатку під впливом Пекіна, а після початку повномасштабної війни в Україні – за додаткового імпульсу з Москви.

Контекст. The Page випустило спецпроєкт, присвячений сучасному Китаю. Ми зібрали інформацію, яка дає змогу зрозуміти, чому ця країна стала загрозою для Заходу, наскільки економіка КНР залежить від нього та чи може це переконати Сі Цзіньпіна не псувати відносини зі США та їхніми союзниками заради своїх політичних амбіцій. У проєкті, зокрема, йдеться, що голова Сі не лише змінив багато напрямів політики, які сприяли економічному підйому в Китаї, а й поступово віддаляють країну від колишніх економічних партнерів.

Спецпроєкт The Page, присвячений сучасному Китаю

Спецпроєкт The Page, присвячений сучасному Китаю


Подякувати 🎉