Facebook Pixel

На ринку праці з'явилися «зарплатні приманки»

У змаганні за увагу шукачів деякі роботодавці вдаються до хитрощів. Зокрема, вказують у вакансіях широкий діапазон зарплат, наприклад, від 10 тис. до 200 тис. грн. Пояснюють вони це тим, що в співробітника буде гарантована ставка та змінна частина, що залежатиме від самого працівника та виторгу, який він принесе бізнесу.

Про це повідомляє Work.ua.

Зарплати з п'ятьма нулями зазвичай вказують у вакансіях менеджерів із продажу, менеджерів по роботі з клієнтами, рієлторів, медіабаєрів. Проте в більшості випадків для пересічного працівника такий дохід є недосяжним. Тож цей прийом формує завищені очікування і, як результат, розчарування шукача та роботодавця, від якого йде незадоволений співробітник.

Єдина мета таких маневрів — охоплення більшої кількості шукачів: чим вища зарплата, тим вище вакансія підіймається в результатах пошуку, тим більше людей потрапляють у воронку найму.

Quote«Варто зауважити, що це вакансії не від шахраїв, а від реальних роботодавців, які просто вказують рекордну зарплату найкращого співробітника й у такий спосіб намагаються привернути до себе більше уваги», — йдеться в повідомленні.

Експерти Work.ua дослідили питання та визначили, що діапазон зарплати в рамках однієї вакансії може становити х3. Тобто у вакансії, де мінімальна ставка 15 тис. грн, максимальна зарплата може бути 45 тис. грн. До вакансій, у яких діапазон ширше за х3, варто ставитися критично й аналізувати їх. Водночас можуть бути винятки. Наприклад, у вакансіях викладачів англійської, де зарплата залежить від відпрацьованих годин, діапазон може бути від 2,5 до 15 тис. грн.

Через завищені діапазони зарплат Work.ua відмовив у публікації понад 1 300 вакансій і закликав учасників ринку праці поважати один одного: роботодавців — вказувати досяжні зарплати й дотримуватися принципів чесного найму, а шукачів — уважно розглядати вакансії в інтернеті та не соромитися запитувати в роботодавця:

  • із чого складається зарплата;
  • за яких умов вона нараховується;
  • що потрібно зробити, щоб її отримати.

«Уважне ознайомлення з вакансіями — ключ до пошуку надійної роботи», — додали експерти.

Нагадаємо, що з початку війни 30% українців втратили роботу, але вже наприкінці 2022 року ринок праці почав відновлюватися. Сьогодні найактуальнішими вакансіями є «продавець-консультант» і «менеджер із продажу».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉