Facebook Pixel

З ким поведешся: на кого підписані українські міністри та акаунти міністерств

На кого підписані у X (Twitter) українські міністри та міністерства. Обкладинка Олександра Шатова

На кого підписані у X (Twitter) українські міністри та міністерства. Обкладинка Олександра Шатова

Михайло Федоров, міністр цифрової трансформації, цікавиться дописами російської псевдоопозиціонерки та шведсько-американського астрофізика щодо індустрії ШІ. SPEKA дослідила, на кого підписані українські міністри, підприємці та офіційні акаунти міністерств у X (Twitter), проаналізувавши для цього понад 70 акаунтів. Місцями вибір українських лідерів суспільної думки доволі дивний, але серед їхніх підписок також багато і корисних джерел. Якщо вам цікаво самостійно перевірити, за ким стежать відомі персони в X, про це можна дізнатися, натиснувши на їхнє фото у соцмережі.

За ким стежать у X (Twitter) українські посадовці

Михайло Федоров, віцепрем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації

Федоров має стандартний набір підписок на міністерства, міністрів та CEO компаній. Проте він цікавиться, зокрема, дописами російської псевдоопозиціонерки з команди Навального Любові Соболь. Деякі з її останніх постів викликали у спільноти щире непорозуміння. Як цей, наприклад:

Скрін одного з постів Любові Соболь

Скрін одного з постів Любові Соболь

Також Федоров підписаний на Макса Тегмарка — шведсько-американського космолога, астрофізика та прихильника ШІ, автора гіпотези математичного Всесвіту. Тегмарк, професор Массачусетського технологічного інституту (MIT), написав низку науково-популярних книг, зокрема «Життя 3.0. Доба штучного інтелекту» та «Наш математичний Всесвіт».

Ще міністр відстежує розважальний акаунт «Жінки середніх років з консервативного штату Нью-Джерсі» — JoJo from Jerz. Справжнє ім’я блогерки — Джоанна Кардуччі. Вона стала відомою у соцмережах через свої політичні погляди у лаконічній, а іноді й жорсткій гумористичній формі. Зокрема, Кардуччі часто тролить Трампа.

Мстислав Банік, керівник напряму розвитку цифрових державних послуг у «Дії»

Банік цікавиться наукою, але, зокрема, через дописи популярного російського техноблогера Валентина Пєтухова a.k.a. Wylsacom. Пєтухов — представник так званих хороших руських: на початку вторгнення він «засудив» війну, але досі живе в росії, бере участь у російських технологічних заходах, чим пасивно підтримує режим путіна.

Руслан Стефанчук, голова Верховної Ради України

Серед цілком традиційних підписок Стефанчука на українських та іноземних політиків, медіа, сенаторів, послів тощо виявився один із найпопулярніших реслерів у соцмережах актор Джон Сіна. Він часто виступає в амплуа добряка, який бореться за справедливість та проповідує армійські цінності.

За ким стежать українські офіційні міністерства у X (Twitter)

Кабінет міністрів України

Акаунт установи підписаний на колишніх міністрів України та на чинних міністрів інших держав, президентів, міністерств, медіа тощо. Але серед цієї добірки трапився акаунт популярної мобільної гри Gardenscapes, що поширює клікбейтрекламу. Також КМУ має підписку на одіозного ексрадника міністра МВС Антона Геращенка.

На кого підписані українські інфлюєнсери у X (Twitter)

Макс Литвин, кофаундер Grammarly

Український програміст та мільярдер, співзасновник компанії Grammarly Литвин входить до пулу найбагатших українців за 2021-2022 роки. Серед його найцікавіших підписок — Product Hunt та The Ad Professor.

Product Hunt — ресурс, що допомагає шукати нові продукти. Користувачі розміщують свої продукти на сайті у формі щоденного списку. На сайті також працює система коментарів та голосування, як на Reddit. Продукти, що отримали найбільшу підтримку, опиняються угорі денного списку.

The Ad Professor — це рекламна агенція, що, за власним висловом, «будує рекламні кампанії для мультимільярдних компаній». Цей акаунт відстежує цікаві рекламні кейси бізнес-проєктів по всьому світу і рекламні тренди у соцмережах.

Ярослав Ажнюк, фаундер компанії Petcube

Засновник Petcube, яка виробляє гаджети для власників домашніх тварин, ділиться думками щодо новин в Україні та ІТ і стежить за цікавими акаунтами, зокрема дослідників ШІ Джонатона Люйтена та Елізера Юдковського.

Доктор Люйтен досліджує сферу ML та ШІ у приватному університеті Карнегі-Меллон. Футуролог та фахівець із ШІ Елізер Юдковський також вивчає проблеми технологічної сингулярності та ділиться у своєму X думками щодо цього.

Олександр Краковецький, Software Engineer and Architect, CEO DevRain, DonorUA

Український розробник має передусім цікаві підписки за профілем своїх інтересів, більшість з них також пишуть на теми, пов’язані з ШІ.

Наприклад, Іммо Ландверт, програмний менеджер з .NET у Microsoft, що працює над бібліотеками базових класів (BCL).

Також Краковецький стежить за Ісою Фулфорд, членкинею технічного персоналу OpenAI. У своєму акаунті Фулфорд ділиться новинами щодо ШІ, власними досягненнями та внутрішньою кухнею OpenAI.

Подякувати 🎉