Facebook Pixel
IT
IT

Хто кращий — Google чи OpenAI: тестуємо Gemini та ChatGPT

Хто кращий Gemini чи ChatGPT?

Хто кращий Gemini чи ChatGPT?

Google випустив власну нову модель штучного інтелекту під назвою Gemini 6 грудня. Вона мала перевершити ChatGPT від OpenAI або стати серйозним конкурентом.

У Google стверджують, що їм вдалося випередити конкурентів: Gemini начебто виконав 30 із 32 завдань краще, ніж GPT-4. SPEKA спробувала порівняти ефективність алгоритмів на виконанні типових завдань, а The Page розповідає, що вийшло та хто все ж кращий.

Що відомо про нову модель ШІ Gemini від Google

Нейромережа працюватиме всередині ШІ-асистента Bard, а впроваджувати її будуть у два етапи. Із 6 грудня Bard використовує версію Gemini Pro для запитів тільки англійською. У Google обіцяють згодом підтримку 170 мов, зокрема українською.

Також на початку 2024 року Google планує представити версію Bard Advanced, яка надасть користувачам доступ до більш досконалих можливостей. Ймовірно, йдеться про роботу з графікою та відео.

Ми тестуємо Bard з нейромережею Gemini (раніше була PaLM 2), а ChatGPT з версією GPT-4 замість GPT 3,5. Користування Bard безкоштовне, а GPT-4 коштує $20 на місяць.

Що кажуть тести Bard та ChatGPT

Speka протестувала нейромережі на кількох запитаннях, які потребують різних здібностей, зокрема креативності, уміння аналізувати інформацію, фактологічної та математичної точності. Детальне тестування зі скрінами дивіться в їхньому матеріалі.

Отже, обидві мережі продемострували чудові здібності в жартах (кілька шкіряних мішків нашої редакції оцінили). Як Bard, так і Чат надали цілком пристойні та детальні рецепти приготування шоколоданого торта, але не авторські, як того просили в тесті.

Цікаво, що жодна з програма не змогла надати нормальних порад, як проходити гру S.T.A.L.K.E.R, а будь-який школяр середніх класів у 2010-их зміг би. Також ChatGPT показав себе більш креативним у поезії, точним у генерації коду та розрахунках математичної задачі.

Але із тестів видно, що Gemini значно покращили спроможності ШІ від Google відносно минулого Bard. Хоча поки програма пасе задніх відносно ChatGPT, але відчувається доволі близько до лідера.

Що ще вмітиме Bard з новою нейромережею Gemini

У Google кажуть, що розробляли Gemini так, щоб він був мультимодальним із самого початку, замість того, щоб починати з чисто текстової моделі, а потім прищеплювати візуальні та аудіокодери.

Звісно, поки що Bard не отримав усіх функціональних оновлень, але Google продемонстрував кілька цікавих особливостей нової моделі. Наприклад, вона зможе знаходити відмінності між двома зображеннями або ж акцентами в аудіо.

Ще із цікавих функцій — Bespoke UI: на ваш запит модель спочатку генерує інтерфейс, а потім наповнює його (реальним або згенерованим контентом). По суті, це маленький зроблений на замовлення вебсайт з різними блоками. І з кожним із них користувач може поглибити взаємодію — виділити, попросити дописати чи переписати.

Як працює Bespoke UI — нова функція Gemini

Нейромережа Gemini буде доступна у трьох моделях:

  • Gemini Ultra — найбільша та найпотужніша, для дуже складних завдань.
  • Gemini Pro — для широкого спектра завдань.
  • Gemini Nano — для користувачів Android, які хочуть створювати програми на базі Gemini. Наприклад, із Gemini Nano люди тепер можуть узагальнювати записи, зроблені за допомогою програми Recorder на телефоні Pixel 8 Pro (але лише англійською).

І хоча поки що нові функції недоступні широкому загалу, не схоже, що Bard обійшов свого конкурента, але він скоротив відставання у кількох сферах.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉