Facebook Pixel

Мільярдери з Кремнієвої долини хочуть з нуля збудувати місто майбутнього: чому місцеві проти

Ян Шрамек та його «місто майбутнього» у Каліфорнії

Ян Шрамек та його «місто майбутнього» у Каліфорнії

Група мільярдерів Кремнієвої долини на чолі з колишнім трейдером Goldman Sachs 36-річним Яном Шрамеком непомітно скупила сільськогосподарські угіддя Північної Каліфорнії на суму 800 млн доларів, щоб створити нове місто з нуля. Але їхнє бажання наштовхнулося на стійкий опір місцевих жителів, які виборюють збереження сільського способу життя, повідомило Bloomberg. У першій із зустрічей, покликаних залучити на свій бік громаду, Шрамек виклав своє бачення перетворення цієї землі на густонаселене пішохідне місто, яке створить високооплачувані робочі місця та прискорить економічне зростання. Але багато жителів, які були присутні на заході, були обурені його пропозицією, називали мільярдера «дурнем» і «гладким співрозмовником» і звинувачували його в тому, що його компанія Flannery Associates організувала таємне захоплення земель.

Карта проєкту California Forever

Карта проєкту California Forever

Будівництво заплановане в окрузі Солано, за годину їзди на північ від Сан-Франциско. У рамках амбітного проєкту, відомого як California Forever, Шрамек очолив придбання 21 500 га землі, які використовуються в основному для випасу худоби та ведення сільського господарства. Серед спонсорів проєкту такі зірки Кремнієвої долини, як колишній голова Sequoia Capital Майк Моріц, співзасновник LinkedIn Рід Хоффман і венчурний капіталіст Марк Андріссен.

Проєкт California Forever оголосив про п'ять додаткових зустрічей із місцевими жителями у грудні. Шрамек планує домогтися схвалення виборцями своєї концепції міста через голосування у листопаді 2024 року.

На зустрічі з жителями він рекламував своє «робоче» виховання в Чехії, успішну кар'єру на Уолл-стріт та підтримку відомих інвесторів. Він також наголосив на важливості наявності доступного житла в штаті Каліфорнія, де дорога нерухомість та висока вартість життя спонукали багатьох жителів переїхати в такі штати, як Невада, Арізона та Техас.

«Всі шоковані тим, що школи дорогі, діти залишають штат, і ніхто не може дозволити собі жити тут, – сказав Шрамек. – Це справді просто. У Каліфорнії просто не вистачає будинків, і ми справді «облажалися» за останні 40 років».

Коаліція фермерів, мерів та захисників довкілля розкритикувала проєкт за потенційний вплив на вразливі місця проживання та сільськогосподарський бізнес, а також висловила побоювання щодо безпеки прилеглої бази ВПС Тревіс. Sierra Club, провідна група захисників довкілля, назвала California Forever «ворожим поглинанням».

Своєю чергою Flannery Associates подає до суду на групу землевласників Солано за те, що вони нібито вступили у змову з метою завищення вартості землі. Компанія, яку очолює Шрамек, вимагає відшкодування збитків на суму не менше 510 млн доларів. Землевласники провину заперечують.

Місце, де планується реалізувати California Forever (відео)

Представниця індіанського племені мивок заявила, що Шрамек проігнорував корінне населення регіону і «зацементує» могильники корінних американців. «А як щодо могил корінних американців, які ви збираєтеся розкопувати та будувати, навіть не порадившись із нами, корінними жителями цієї землі?» – запитала вона.

Шрамек відповів, що відносний новачок у США пропрацював у країні лише десять років. «Я нічим не міг нашкодити вашому народу», – пояснив він.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉