Facebook Pixel

Мустафа Найєм очолив Агентство з відновлення України. Чим він запам'ятався в Мінінфраструктури

Заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Мустафа Найєм очолить Агентство відновлення та розвитку інфраструктури України. Таке рішення ухвалив Кабінет міністрів на засіданні 27 січня.

Quote«В Агентстві відновлення продовжиться робота в рамках стратегічного плану повоєнної відбудови», — прокоментував прямий керівник Найєма Олександр Кубраков, віцепрем’єр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Чим Найєм займатиметься в Агентстві

Кубраков підкреслив, що керівник Агентства має розв'язати такі завдання, як-от:

  • запустити роботу з першими об'єктами відновлення;
  • відпрацювати механізм взаємодії з донорами — урядами країн, міжнародними фінансовими інституціями, неурядовими організаціями;
  • координувати запити від регіонів щодо пріоритетних проєктів відновлення.

Упродовж найближчих двох місяців у системі Агентства має запрацювати Антикорупційний офіс у центрі та регіонах, підкреслив віцепрем’єр.

Quote«Водночас ми відкриті до співпраці з представниками громадськості в питаннях протидії корупції та впровадження сучасних стандартів і процедур у процесі управління проєктами», – прокоментував Кубраков.

Також Агентство зараз шукає «найкращих експертів у галузі будівництва та архітектури, зокрема, з-поміж профільних неурядових і громадських організацій».

Як запам'ятають Мустафу Найєма в Мінінфраструктури

Мустафа Найєм прийшов у Міністерство інфраструктури в серпні 2021 року. Він був куратором дорожнього господарства, автомобільних перевезень, безпеки на транспорті, займався розвитком прикордонної інфраструктури та сервісів для водіїв.

У його активі:

  • перезапуск «Укртрансбезпеки»;
  • угода про лібералізацію вантажних автоперевезень з ЄС;
  • спрощення видавання ліцензій на міжнародні вантажні перевезення;
  • нові правила відкритого ринку на міжобласні пасажирські перевезення;
  • розвиток прикордонної інфраструктури: автомобільний пункт пропуску «Красноїльськ» (Румунія), «Краківець» (Польща), відновлення маршруту «Рахів – Валя-Вишеулуй» (Румунія);
  • система електронного перетину кордону єЧерга.

Мустафа Найєм народився у 1981 році в Афганістані, у 1991-му родина переїхала в Україну. Має диплом НТУ КПІ, факультет авіакосмічних систем, і диплом магістра права в КНУ.

Найєм — відомий журналіст і медіаменеджер, працював у «Коммерсант-Україна» та інших провідних українських виданнях. Нагороджений преміями «За поступ у журналістиці» ім. Олександра Кривенка, Герда Буцеріуса «Вільна преса Східної Європи».

У 2014 — 2019 роках працював у команді запуску Патрульної поліції в Україні, був одним із кураторів проєктного офісу реформи Національної поліції.

З 2019 до 2021 року працював у Державному концерні «Укроборонпром», у квітні його посаду заступника генерального директора скоротили.

Викладач і автор курсів у Kyiv School of Economics (КSE, Київська школа економіки).

Молодший брат Мустафи Масі Найєм — відомий український адвокат і військовий.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉