Facebook Pixel

Мінстратегпром планує отримати в управління Інститут титану

Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості хоче отримати в управління пакет акцій «Інституту титану» і виключити його з переліку об'єктів, що підлягають приватизації.

Про це йдеться у відповіді Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості на пропозицію народного депутата Сергія Тарути передати «Інститут титану» Мінстратегпрому, повідомляє StateWatch.

У листуванні Мінстратегпрому з Тарутою йдеться, що міністерство підтримує пропозицію щодо виключення «Інституту титану» з переліку об'єктів на приватизацію, а також вітає передачу пакета акцій підприємства в управління Мінстратегпрому «для створення потужної науково-технічної підтримки державної програми з реорганізації та модернізації титанової галузі в Україні».

«Водночас пропонуємо вам звернутися до прем'єр-міністра України з проханням доручити відповідним центральним органам виконавчої влади опрацювати питання щодо виключення ПАТ «Інститут титану» з переліку об'єктів, що підлягають приватизації, а також щодо передачі пакета акцій підприємства в управління Мінстратегпрому», — запропонував у листі Сергію Таруті заступник міністра Мінстратегпрому Віталій Немилостивий.

Зазначається, що фінансові показники «Інституту титану» є невтішними — в останньому звіті, який датовано III кварталом 2019 року, йдеться про 2,3 млн грн збитків.

Звіт Державної аудиторської служби за підсумками проведення фінансового аудиту підприємства за 2015-2017 роки та I півріччя 2018 року також вказує на низьку ефективність роботи інституту: 2015 року збитки склали 5,76 млн грн, 2016-го — 331 тис. грн, 2017-го — 2,94 млн грн, а за I півріччя 2018 року — 2,95 млн грн.

Раніше повідомлялося, що міністр із питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський запропонував передати «Антонов» і ще п'ять авіапідприємств в управління Мінстратегпрому. Мінстратегпром також розраховує отримати в управління Павлоградський хімічний завод, Державний науково-дослідний інститут інформатизації та моделювання економіки й Український центр «Безпека».

Контекст. Мінстратегпром, який створено в липні 2020 року, покликаний відповідати за формування та забезпечення реалізації державної політики в стратегічних галузях промисловості.

«100% акцій у держвласності. Керуватимуть ними ДХК, яким до статутних капіталів буде передано частину їхніх акцій. Відповідно холдингові компанії за напрямками також отримають там свою частку (...) Така схема дозволить мінімізувати втручання міністерства в діяльність ХК — будемо мати справу тільки з двома ДХК», — пояснив Уруський.

Серед середньострокових показників власних очікуваних результатів Олег Уруський зазначив залучення «до стратегічних галузей промисловості 500 тис. осіб із високою зарплатою» до 2024 року.

У жовтні 2020 року глава міністерства Олег Уруський презентував план реорганізації «Укроборонпрому» в дев'ять галузевих холдингових компаній. Водночас він зазначив, що управлятимуть ними дві державні холдингові компанії, зокрема ДХК «Аерокосмічні системи України».

Подякувати 🎉