Facebook Pixel

Мінстратегпром отримає в управління залишки високих технологій України — «Антонов» і провідні конструкторські бюро

Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості ініціює передачу в свою сферу управління шести високотехнологічних держпідприємств, які перебувають під контролем концерну «Укроборонпром».

Серед цих підприємств — «Антонов», «Харківське державне авіаційне виробниче підприємство» (ХДАВП), «Завод 410 ЦА», «Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес» ім.Івченко», «Харківський машинобудівний завод «ФЕД» та «Харківське агрегатне конструкторське бюро», повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна».

Відповідний проєкт постанови Кабміну з правками до постанови від 2010 про створення «Укроборонпрому» в п'ятницю винесено на засідання профільного урядового комітету під керівництвом віцепрем'єра і глави Мінстратегпрома Олега Уруського.

Цей проєкт постанови вже виносився на засідання урядового комітету 29 жовтня. Тоді було ухвалено рішення повернути його на доопрацювання з урахуванням зауважень секретаріату Кабміну в частині доповнення проєкту акта положенням про внесення змін до статуту «Укроборонпрому».

Мінекономіки і Мінфін також відзначали, що відсутнє рішення наглядової ради «Укроборонпрому» щодо виключення цих підприємств із держконцерну.

За даними Мінфіну, прострочений борг ХДАВП перед державою через невиконання підприємством в 2009 році своїх зобов'язань за гарантованими державою облігаціями становить майже 2,14 млрд грн.

«Антонов» має віддати державі ще 441,3 млн грн у рамках угоди про реструктуризацію на 10 років рівними квартальними платежами заборгованості «Київського авіаційного заводу «Авіант». Заборгованість почала виплачуватися з I кварталу 2017 року і на той момент складала 706 млн грн.

Контекст. Мінстратегпром утворено в липні 2020. Воно покликане відповідати за формування і забезпечення реалізації державної політики в стратегічних галузях промисловості.

У жовтні 2020 Уруський презентував реорганізацію «Укроборонпрому» в дев'яти галузевих холдингових компаній. При цьому зазначив, що керувати ними будуть дві державні холдингові компанії, зокрема ДХК «Аерокосмічні системи України».

«100% акцій у держвласності. Керувати ними будуть ДХК, яким у статутні капітали буде передана частина їхніх акцій. Відповідно холдингові компанії за напрямками також отримають там свою частку (...) Така схема дозволить мінімізувати втручання міністерства в діяльність ХК, будемо мати справу тільки з двома ДХК», — пояснив Уруський.

До складу держконцерну «Укроборонпрому» входить 112 підприємств українського ОПК. Ще 21 підприємство держконцерну знаходиться на тимчасово окупованій території Криму і на непідконтрольних Україні територіях Донецької та Луганської областей. Відповідно до закону від червня 2011 року, концерн спільно з урядом забезпечує управління об'єктами держвласності в ОПК.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉