Facebook Pixel

В Україні створили «стратегічне» міністерство на чолі з Уруським: хто він такий

Кабінет міністрів на своєму засіданні підтримав пропозицію щодо створення нового міністерства з питань стратегічних галузей промисловості. Главою міністерства призначено віцепрем’єр-міністра Олега Уруського, повідомили у пресслужбі уряду.

За словами Уруського, міністерство відповідатиме за формування та забезпечення реалізації державної політики у стратегічних галузях промисловості.

Quote«Ухвалення цієї постанови дозволить забезпечити сталий розвиток стратегічних галузей промисловості, створення нових робочих місць, збільшення надходжень до державного бюджету, розвиток регіонів», — зазначив Уруський.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зі свого боку додав, що пріоритет відомства — високотехнологічна оборонна галузь, яка має значний потенціал в Україні.

«Питання щодо створення нового міністерства назріло вже давно. Має бути новий підхід до розвитку промисловості шляхом формування ефективної державної політики та стратегії».

Денис Шмигаль

Денис Шмигаль

прем'єр-міністр України

Хто такий Олег Уруський?

Уруський — доктор технічних наук, професор. Академік Міжнародної академії аеронавтики. Обіймав керівні посади на підприємствах і в об'єднаннях оборонної промисловості, авіатранспортної галузі, машинобудування.

У 2005-2006 рр. був першим заступником міністра промислової політики. Також Уруський керував підрозділами апарату Ради національної безпеки та оборони України, секретаріату Кабінету міністрів.

Перед тим як обійняти посаду голови Державного космічного агентства, Уруський був заступником гендиректора «Укроборонпрому». З квітня 2020 року Уруський працював директором інжинірингової компанії «Прогрестех-Україна».


Контекст. Раніше у Верховній Раді було зареєстровано проєкт постанови №3827 про призначення Уруського на посаду віцепрем'єр-міністра — міністра з питань стратегічних галузей промисловості. Пізніше Кабінет міністрів відкликав з Верховної Ради проєкт постанови щодо його призначення. Але 16 липня Рада все ж таки призначила Уруського на цю посаду.

Подякувати 🎉