Facebook Pixel

Зеленський уточнив, коли Кабмін створить авіакомпанію з використанням літаків «Антонова»

Президент Володимир Зеленський доручив уряду України опрацювати питання щодо створення 2021 року національного авіаперевізника, який використовуватиме літаки «Антонова».

Зеленський запропонував державним замовникам продовжити роботу за новими контрактами на виготовлення Ан-178 вже з наступного року. А уряду доручив опрацювати питання щодо створення 2021 року української авіакомпанії, яка користуватиметься літаками «Антонова», повідомляє пресслужба Офісу президента.

Також президент запропонував розробити Державну науково-технічну програму з розвитку авіапромисловості на 2021-2030 роки та підготувати проведення відповідного засідання Ради національної безпеки та оборони України.

Про це йшлося на підписанні меморандуму про співпрацю з будівництва літаків для потреб ЗСУ між представниками «Антонова» та Міноборони. Водночас строки підписання договору про постачання та джерела фінансування не уточнюються.

Володимир Зеленський зазначив, що багато міжнародних партнерів виявляють значну зацікавленість літаками сімейства «Ан». «Але водночас, і це логічно, вони завжди мене питають і цікавляться, чи взяли ці літаки на озброєння в Україні? Саме тому цей крок є двічі важливим. Він зміцнює обороноздатність України і сприятиме залученню українських та іноземних інвестицій», — зазначив президент.

На першому етапі йдеться про постачання трьох нових військово-транспортних літаків Ан-178, які отримають ЗСУ. Вони можуть використовуватися для доставки особового складу, озброєння та легкої військової техніки посадковим і парашутним способами, а також для транспортування вантажів.

Контекст. Володимир Зеленський наприкінці квітня 2020 року заявив про ініціативу щодо створення державної авіакомпанії, флот якої буде сформовано з літаків виробництва ДП «Антонов».

У липні прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що уряд уже розробив концепцію майбутнього державного українського авіаперевізника, проте її й досі не оприлюднено.

У грудні в.о. генерального директора «Антонова» Сергій Бичков зазначав, що компанія не претендує на нішу пасажирських літаків і планує сконцентруватися на виробництві військово-транспортної авіації.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉