Україна готова припинити транзит російського газу з 1 січня 2020 року, але підписання нового договору про транспортування газу в пріоритеті, заявив міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель в ефірі телеканалу ICTV.
За словами Оржеля, зараз в українських газосховищах знаходиться рекордна кількість газу – майже 22 млрд кубометрів. Крім цього, він заперечує взаємозв'язок політичних процесів і газового контракту.
«Фактично ми використовуємо ті правила, які працюють в Європі. Нас не можна шантажувати. Якщо ми забезпечуємо транзит газу в Європу, якщо ми чітко забезпечуємо певні обсяги, це означає постійне постачання газом ринків Європи. Це означає, що є конкуренція і зниження ціни для європейських споживачів», – додав міністр енергетики.
Контекст
- На зустрічі 28 жовтня учасники переговорів по транзиту газу не досягли жодних предметних домовленостей. Зокрема, Єврокомісія заявила, що розчарована результатом тристоронніх консультацій щодо газу.
- Після цього президент РФ Володимир Путін закликав обнулити судові претензії в Стокгольмському арбітражі між «Нафтогазом» і «Газпромом», які пов'язані з врегулюванням проблеми боргу та підписанням контрактів на транзит і постачання газу. Мова йде про рішення арбітражу в 2018 році, згідно з яким «Газпром» повинен заплатити «Нафтогазу» близько $2,6 млрд. Росія апелювала це рішення, але Україна все ще намагається стягнути цю суму.
- 2 листопада «Нафтогаз» подав у Стокгольмський арбітраж зустрічні вимоги до «Газпрому». Відразу після цього прессекретар Путіна Дмитро Пєсков заявив, що Росія не хоче відмовлятися від транзиту газу через Україну, навіть якщо у країни будуть альтернативні маршрути. Він звинуватив українську владу в тому, що вона не прагне порозумітися у цьому питанні.

Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Практичний кейс трьох українських компаній, які працевлаштовують людей з інвалідністю
Угода про надра між Україною та США: перші юридичні висновки та потенційні наслідки