Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Міністр енергетики заявив про готовність до припинення транзиту газу з Росії

Україна готова припинити транзит російського газу з 1 січня 2020 року, але підписання нового договору про транспортування газу в пріоритеті, заявив міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель в ефірі телеканалу ICTV.

За словами Оржеля, зараз в українських газосховищах знаходиться рекордна кількість газу – майже 22 млрд кубометрів. Крім цього, він заперечує взаємозв'язок політичних процесів і газового контракту.

«Фактично ми використовуємо ті правила, які працюють в Європі. Нас не можна шантажувати. Якщо ми забезпечуємо транзит газу в Європу, якщо ми чітко забезпечуємо певні обсяги, це означає постійне постачання газом ринків Європи. Це означає, що є конкуренція і зниження ціни для європейських споживачів», – додав міністр енергетики.

Контекст

  • На зустрічі 28 жовтня учасники переговорів по транзиту газу не досягли жодних предметних домовленостей. Зокрема, Єврокомісія заявила, що розчарована результатом тристоронніх консультацій щодо газу.
  • Після цього президент РФ Володимир Путін закликав обнулити судові претензії в Стокгольмському арбітражі між «Нафтогазом» і «Газпромом», які пов'язані з врегулюванням проблеми боргу та підписанням контрактів на транзит і постачання газу. Мова йде про рішення арбітражу в 2018 році, згідно з яким «Газпром» повинен заплатити «Нафтогазу» близько $2,6 млрд. Росія апелювала це рішення, але Україна все ще намагається стягнути цю суму.
  • 2 листопада «Нафтогаз» подав у Стокгольмський арбітраж зустрічні вимоги до «Газпрому». Відразу після цього прессекретар Путіна Дмитро Пєсков заявив, що Росія не хоче відмовлятися від транзиту газу через Україну, навіть якщо у країни будуть альтернативні маршрути. Він звинуватив українську владу в тому, що вона не прагне порозумітися у цьому питанні.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Коментарі

Всі новини