Росія не перериватиме транзит газу через Україну — Дмитро Пєсков

Дмитро Пєсков. Фото: сайт президента РФ

Дмитро Пєсков. Фото: сайт президента РФ

Росія не хоче відмовлятися від транзиту газу через Україну, навіть якщо у країни будуть альтернативні маршрути. Але поки що сам Київ не прагне до домовленостей щодо цього питання, заявив прессекретар президента РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков, пише ТАСС.

Він повідомив, що скоро Росія зможе постачати газ споживачам на Заході за іншими альтернативними маршрутами. Але країна не буде їх використовувати.

Quote«Ми не відмовляємося від транзиту через Україну, але ми не можемо це робити, якщо цього не хоче українська сторона», – пояснив Пєсков.

Він також зазначив, що Україна вкрай потребує транзиту газу по своїй території.

Quote«Якщо не буде транзиту, то газотранспортна система України просто розвалиться», — додав Пєсков.

Також він згадав про судові справи між «Газпромом» і «Нафтогазом» в Стокгольмському арбітражі.

«Як можна взагалі говорити про щось і прагнути до якихось домовленостей, якщо триває така вакханалія в арбітражі? Потрібно спочатку відмовитися від абсурдних вимог, а потім вже домовлятися»,— заявив Пєсков.

Контекст

  • Контракт про транзит російського газу через територію України завершується в грудні 2019 року. Тому вже 1 січня 2020-го сторони повинні укласти нову угоду. Від української сторони контракт з РФ повинен підписати новий український оператор газотранспортної системи. «Нафтогаз» створив його на початку лютого 2019 року.
  • 28 жовтня в Брюсселі відбулися тристоронні переговори щодо транзиту газу через Україну. Заступник голови Європейської комісії Марош Шефчович заявив, що розчарований результатами переговорів. За його словами, вони не були продуктивними, оскільки російська сторона не встигла ознайомитися з необхідними документами. «Нафтогаз» на цій зустрічі зазначив, що новий транзитний контракт повинен укладатися з новим оператором української газотранспортної системи. А російська сторона знову заявила, що для підписання нового договору необхідно переглянути рішення Стокгольмського арбітражу.
  • Володимир Путін закликав обнулити судові претензії в Стокгольмському арбітражі між українським «Нафтогазом» та російським «Газпромом», які пов'язані з врегулюванням проблеми боргу та підписанням контрактів на транзит і постачання газу.
  • Згідно з рішенням арбітражу в 2018 році (з урахуванням взаємозаліку), «Газпром» повинен заплатити «Нафтогазу» близько $2,6 млрд. Проте пізніше Росія подала апеляцію на це рішення. Україна все ще намагається стягнути цю суму.
  • Проте в суботу, 2 листопада, «Нафтогаз» подав у Стокгольмський арбітраж зустрічні вимоги до «Газпрому».

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Дві причини, чому українці будуть масово виїжджати з країни — голова асоціації працевлаштування

Низькі заробітні плати в Україні і відновлення промислового виробництва в розвинених державах ЄС стануть причинами трудової міграції українців.

«Нібулон» побудує п'ять патрульних катерів для прикордонної служби України

Суднобудівний завод компанії «Нібулон» побудує п'ять патрульних катерів за французьким контрактом для Морської охорони Державної прикордонної служби України.

Чисті резерви НБУ досягли $16,5 млрд

Розмір чистих золотовалютних резервів Національного банку України після виплати $1 млрд за бондами під гарантії США склали $16,5 млрд.