Ден Бруйетт. Фото: Shanghai Daily
Росія не зможе завершити будівництво газопроводу «Північний потік – 2», а Вашингтон продовжуватиме чинити опір проєкту. Про це сказав міністр енергетики США Ден Бруйетт в інтерв'ю агентству Bloomberg у кулуарах Мюнхенської конференції з питань безпеки.
Відповідаючи на питання про спроби Росії обійти санкції США щодо трубопроводу, завершивши його самостійно, міністр сказав: «Вони не можуть». Він відкинув ймовірність того, що «Газпрому» загрожує лише невелика затримка в здійсненні проєкту.
«Це буде дуже довга затримка, тому що у Росії немає технології, – сказав Бруйетт. – Якщо вони її розроблять, ми подивимося, що вони зроблять».
«Газпром» вже прокоментував слова міністра енергетики США. «Ніколи не говори «ніколи», – сказав агентству «РБК» прессекретар компанії Сергій Купріянов, відповідаючи на заяву Бруйетта.
Контекст. У грудні-2019 президент США Дональд Трамп підписав закон про оборонний бюджет, в якому передбачені санкції проти «Північного потоку – 2». Після цього трубоукладчик «Північного потоку – 2» швейцарська компанія Allseas Group SA зупинила роботи і вивела з Балтійського моря свої судна, коли з 2460 км трубопроводу залишалося укласти близько 160 км.
США виступають проти будівництва газопроводу, оскільки вважають, що він збільшить залежність Європи від Росії – як енергетичну, так і політичну. Вони заявляють, що готові постачати до ЄС свій скраплений газ, а також вкладати гроші в європейську інфраструктуру. Держсекретар США Майк Помпео на тій самій конференції в Мюнхені заявив, що Вашингтон виділить $1 млрд для розвитку енергетики в європейських країнах.
Німеччина неодноразово критикувала США за введені санкції, заявляючи, що, як і раніше, зацікавлена в реалізації проєкту «Північний потік – 2».
Райан Зеле, глава австрійської нафтогазової компанії OMV, яка має відношення до будівництва «Північного потоку – 2», сказав, що Росія зможе завершити будівництво. Він додав, що укладання труб на невеликій глибині не вимагає «супертехнологій», про необхідність яких говорять у США.
Російське судно «Академік Черський» має можливість працювати на певних глибинах, щоб добудувати частину трубопроводу. Протягом місяця його терміново дообладнували (витративши на це $14 млн), і 9 лютого судно вийшло з порту «Находка» до Сінгапуру. Очікується, що судно прийде на точку добудови «Північного потоку – 2» в середині квітня, почне роботу наприкінці квітня – початку травня. Росіяни вважають, що бодай одну нитку газопроводу з двох вони зуміють добудувати до кінця 2020 року.
Трубоукладальне судно «Академік Черський». Фото: korabel.ru