Facebook Pixel

Міненерго планує обкласти податком промисловість для виплат «зеленій» енергетиці

Міненерго/facebook

Міненерго/facebook

Чиновники з Міністерства енергетики розглядають збільшення податку (Carbon tax) на емісію діоксиду вуглецю (СО2) і використанні цих коштів для компенсації різниці виробникам «зеленої» електроенергії.

Про це і.о. міністра Юрій Вітренко заявив на зустрічі з представниками Європейсько-Українського енергетичного агентства і Української вітроенергетичної асоціації.

«Зелені» облігації є, можливо, найбільш важливим короткостроковим заходом, так як воно допомагає повністю вирішити проблему з накопиченим боргом і частково компенсувати різницю між «зеленим» тарифом і ринковою вартістю в цьому році. На довгострокову перспективу розробляється таке рішення, як збільшення податку на викиди СО2 і використання цих коштів для компенсації різниці виробникам «зеленої» електроенергії», — зазначив він.

Telegram Logo

Вітренко стверджує, що зараз податок на СО2 в Україні в десятки разів менше, ніж в Європейському Союзі, а викиди найбільші.

«Це буде справедливо: хто забруднює навколишнє середовище і негативно впливає на зміну клімату, ті платять. Ті, хто робить умови життя краще, навколишнє середовище — чистішим, отримують певну компенсацію», — сказав Вітренко.

Контекст. Уряд 9 грудня ухвалив постанову, якою виділив в 2020 році держгарантії НЕК «Укренерго» на суму до 11,3 млрд грн для погашення заборгованості перед ДП «Гарантований покупець».

НЕК «Укренерго» на початку січня 2021 року підписав три кредитні договори з державними банками (Укрексімбанком, Ощадбанком і Укргазбанком) на виділення 10,25 млрд грн. На початку лютого частина зазначених кредитних коштів були переведені на рахунки «ГарПок».

У Верховній Раді зареєстровано законопроект №5041, який передбачає фінансову підтримку «ГарПок» для розрахунків з ВДЕ-генерацією за рахунок випуску ОВДП на суму 25,014 млрд грн під держгарантії.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини