Facebook Pixel

Метро до Теремків запрацює на початку осені 2024: очільник Київметрополітену

«Київметрополітен» планує завершити будівництво тунелю між станціями метро «Деміївська» – «Либідська» до початку осені. Підрядник – Автострада – працює цілодобово.

Про це «Суспільному» розповів в.о. начальника метрополітену Віктор Вигівський.

«Автострада» вже демонтувала верхню частину тунелю:

Quote«Ми зараз фактично дійшли до фінальної стадії робіт у котловані, демонтована верхня частина тунелю і взялися за демонтаж останніх елементів споруди тунелю», – розповів Віктор Вигівський.

За його словами, надалі підрядник планує зробити монтаж нового монолітного тунелю:

Quote«Безпосередньо ще виконуються роботи усередині тунелю на прилеглих ділянках. Це 27 метрів з одного боку і 20 – з іншого. Там уже виконані роботи, що стосується, скажімо так, «лікування» тунелю, і зараз триває робота для підсилення тунелю по периметру», – сказав очільник столичної підземки.

Самі роботи завершаться до кінця літа, а потім ще декілька тижнів «Київметрополітен» буде тестувати новий тунель.

Підтоплення тунелів метро між станціями «Либідська» та «Деміївська»: деталі

Нагадаємо, що у Києві 8 грудня 2023 року зупинився рух метро між станціями «Либідська» та «Теремки». Причиною порушення стала розгерметизація тунелю, внаслідок чого розпочалося підтоплення метро. Того ж дня Подільська окружна прокуратура Києва почала розслідування у зв’язку з підтопленням тунелів Київського метрополітену між станціями «Либідська» та «Деміївська». Стаття – службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки. Станції були закриті для пасажирів.

З 9 грудня рух поїздів Оболонсько-Теремківською лінією метро відбувався між станціями «Героїв Дніпра» та «Либідська». 13 грудня між столичними станціями метро «Деміївська» та «Теремки» запрацював «човниковий» рух потягів.

25 грудня КП «Київський метрополітен» провів тендер без конкурсу на проєктні роботи з ремонту станцій «Деміївська» та «Либідська». Вартість робіт становитиме 21,2 млн грн.

З січня 2024 року роботи з ремонту тунелю київського метро між станціями «Либідська» та «Деміївська» виконує компанія «Автострада». Закінчити їх обіцяють восени 2024 року. Орієнтовна вартість ремонту – 400 млн грн.

Детальніше про причини руйнування тунелю і як жителі Голосіївського району живуть без метро – далі у матеріалі.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉