«Метінвест» виступив за зміни до нового податкового закону

Фото: «Метінвест»

Фото: «Метінвест»

Гірничо-металургійний комплекс підтримує впровадження важливих економічних стандартів в Україні, як-от протидія ухиленню від сплати податків (BEPS), який міститься в «законопроєкті №1210». BEPS відкриває дорогу для отримання фінансування від Міжнародного валютного фонду, що важливо для країни. Однак підписаний президентом Володимиром Зеленським закон все ж таки погіршує стан гірничо-металургійного комплексу.

Про це The Page повідомили у гірничо-металургійній компанії «Метінвест».

Там також зазначили, що законопроєкт призвів до зростання ставок ренти на видобуток залізної руди з 8% до 11-12%. А це призведе до підвищення витрат на сплату ренти гірничорудних підприємств на $64 млн на рік, або на 42%.

Telegram Logo

«Однак підвищення податкового навантаження за нинішніх умов є неприпустимим і може мати критичні наслідки для галузі та економіки окремих регіонів і країни загалом. Пандемія, що вдарила по змученому унаслідок галузевої кризи гірничо-металургійному комплексу, тільки ускладнила становище гірників і металургів», — заявили в «Метінвесті».

Там також додали, що в законопроєкті не передбачили механізм, який би зміг гнучко встановлювати ставки ренти, зважаючи на кон'юнктуру ринку залізної руди.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Quote«Без прийняття відповідних змін такі законодавчі ініціативи несуть шкоду бізнес-середовищу, нівелюють інші зусилля щодо створення сприятливого інвестиційного клімату в країні. Складні правила ведення бізнесу не сприятимуть залученню нових інвестицій, а, навпаки, викликають відтік вже наявних», — зазначили в «Метінвесті».

Контекст. Верховна Рада України 16 січня прийняла антиофшорний закон №1210 з поправками до Податкового кодексу, який передбачає норми трансфертного ціноутворення, впровадження плану дій BEPS щодо боротьби з ухиленням від сплати податків, а також підвищення низки рентних ставок. Володимир Зеленський підписав цей закон 21 травня.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини