Гірничо-металургійний комплекс підтримує впровадження важливих економічних стандартів в Україні, як-от протидія ухиленню від сплати податків (BEPS), який міститься в «законопроєкті №1210». BEPS відкриває дорогу для отримання фінансування від Міжнародного валютного фонду, що важливо для країни. Однак підписаний президентом Володимиром Зеленським закон все ж таки погіршує стан гірничо-металургійного комплексу.
Про це повідомили у гірничо-металургійній компанії «Метінвест».
Там також зазначили, що законопроєкт призвів до зростання ставок ренти на видобуток залізної руди з 8% до 11-12%. А це призведе до підвищення витрат на сплату ренти гірничорудних підприємств на $64 млн на рік, або на 42%.
«Однак підвищення податкового навантаження за нинішніх умов є неприпустимим і може мати критичні наслідки для галузі та економіки окремих регіонів і країни загалом. Пандемія, що вдарила по змученому унаслідок галузевої кризи гірничо-металургійному комплексу, тільки ускладнила становище гірників і металургів», — заявили в «Метінвесті».
Там також додали, що в законопроєкті не передбачили механізм, який би зміг гнучко встановлювати ставки ренти, зважаючи на кон'юнктуру ринку залізної руди.
«Без прийняття відповідних змін такі законодавчі ініціативи несуть шкоду бізнес-середовищу, нівелюють інші зусилля щодо створення сприятливого інвестиційного клімату в країні. Складні правила ведення бізнесу не сприятимуть залученню нових інвестицій, а, навпаки, викликають відтік вже наявних», — зазначили в «Метінвесті».
Контекст. Верховна Рада України 16 січня прийняла антиофшорний закон №1210 з поправками до Податкового кодексу, який передбачає норми трансфертного ціноутворення, впровадження плану дій BEPS щодо боротьби з ухиленням від сплати податків, а також підвищення низки рентних ставок. Володимир Зеленський підписав цей закон 21 травня.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також