Зеленський вніс зміни в оновлений Податковий кодекс

Президент України Володимир Зеленський направив до Кабінету міністрів низку пропозицій щодо визначення чітких і зрозумілих правил оподаткування контрольованих іноземних компаній.

Пропозиції було направлено у зв'язку з підписанням Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» №466-IX, повідомляє Офіс президента.

Глава держави запропонував розробити спільно з представниками бізнес-асоціацій та внести до Верховної Ради законодавчі ініціативи щодо деталізації механізмів реалізації положень про обмеження, які було введено для запобігання ухиленню від оподаткування.

Telegram Logo

Президент також радить визначити чіткі та зрозумілі правила оподаткування контрольованих іноземних компаній, а платникам податків визначити достатньо часу для збору даних для декларування об'єктів оподаткування.

На думку президента, має бути зменшено розмір штрафів за окремі незначні податкові правопорушення.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Уряд має забезпечити захист даних, які є в розпорядженні органів контролю, звітності резидентів за доходами, включно з отриманими за межами України. Має бути розглянуто питання про встановлення кримінальної відповідальності за незаконне розголошення таких даних та інформації.

Глава держави звернувся до Кабінету міністрів з пропозицією розробити у тримісячний строк та внести в парламент законопроєкт про одноразове декларування.

Пропозиції мають бути підготовлені у співпраці з експертами, бізнесом та Комітетом Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики.

Також уряд має підготувати із залученням представників бізнесу, експертів і народних депутатів пропозиції щодо спрощення та уніфікації адміністрування податків і зборів. Відповідний законопроєкт має бути внесено на розгляд Верховної Ради України до кінця 2020 року.

Контекст. Володимир Зеленський підписав Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» №466-IX, який Верховна Рада України прийняла 16 січня 2020 року.

Закон передбачає запровадження міжнародних стандартів податкового контролю для всіх учасників міжнародної торгівлі та імплементації положень Плану протидії практикам розмивання оподатковуваної бази й виведення прибутку з-під оподаткування (План дій BEPS).

Документ, який підписав президент, також розширює можливості онлайн-сервісів для платників. Тепер платник, який подає звітність в електронному вигляді або проходить електронну ідентифікацію онлайн в електронному кабінеті, зможе подати заяву про бажання отримувати документи від податкових органів в електронному вигляді.

Реалізація положень закону також розширює інвестиційні стимули шляхом запровадження прискореної амортизації основних засобів.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини