Глава мінекономіки Тимофій Милованов не задоволений тим, які збирають податки в Україні. Він запропонував свою модель податкової реформи, яка повинна стимулювати підприємства платити «білі» зарплати. Глави інфраструктурних монополій висловилися щодо того, наскільки реально приватизувати їх протягом найближчих років. А Олега Гладковського (Свинарчука) не залишає в спокої НАБУ.
Новини коротко
Плани щодо зміни податкового законодавства. Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов сформулював своє бачення податкової реформи. На своїй сторінці у Facebook він написав, що в Україні потрібно максимально знизити податки на працю й збільшити на активи. Міністр пропонує скасувати єдиний соціальний внесок, максимально знизити податок на доходи фізичних осіб. Водночас, на його думку, потрібно підвищити податок на нерухомість і залишити податок на додану вартість. Він уточнив, що зараз провести таку реформу неможливо і що запропонував ці ідеї для обговорення. На думку Милованова, така реформа сприяла б виходу економіки з тіні, створенню нових робочих місць і зростанню рівня заробітної плати.
Глави держмонополій розповіли про плани щодо їх приватизації. Минулої п'ятниці керівники «Укрзалізниці», «Укрпошти», «Укренерго» та аеропорту «Бориспіль» взяли участь у дебатах «Державні інфраструктурні монополії: залишити не можна приватизувати». Всі вони зійшлися на думці, що протягом найближчих 3-5 років очікувати продажу цих компаній не варто. Мова може йти лише про продаж невеликих пакетів на біржі. Але спочатку вже зараз потрібно зайнятися поліпшенням корпоративного управління у цих компаніях. Для цього потрібно завершити процес корпоратизації, створення незалежних наглядових рад та забезпечити роботу держрегуляторів.
Дональд Трамп вирішив вийти з договору про відкрите небо. Американський президент навіть підписав документ, у якому йдеться про такі наміри. Про це газеті The Wall Street Journal повідомили кілька американських чиновників. Один з них уточнив, що остаточне рішення з цього питання поки що не прийнято і консультації тривають. Договір про відкрите небо зараз підписаний 34 країнами, зокрема Україною. Він дозволяє вільні польоти неозброєних повітряних суден у повітряному просторі країн-підписантів.
Нові претензії до Олега Гладковського. Детективи Національного антикорупційного бюро подали до суду позов, у якому просять притягнути до відповідальності президента корпорації «Богдан», колишнього першого заступника секретаря РНБО за те, що той не з'явився на допит у липні. Гладковський пояснив це тим, що у нього була поїздка за кордон, яку він запланував ще в травні. Суд розгляне позов НАБУ 28 жовтня о 9:30.
Іноземці не зможуть купувати сільгоспземлі в Україні. Радник прем'єр-міністра з економічних питань Олексій Мушак заявив, що в будь-якому форматі земельної реформи іноземні компанії не зможуть купувати землю. Дискусія точиться лише про те, чи можуть використовуватись для покупки іноземні інвестиції. Але в будь-якому разі покупцями зможуть бути лише компанії, що зареєстровані в Україні.