Facebook Pixel

НАБУ подало новий позов проти Олега Гладковського за неявку до детективів

Національне антикорупційне України (НАБУ) звернулось до суду з вимогою притягнути до відповідальності президента автомобілебудівної корпорації «Богдан» і ексзаступника секретаря Ради нацбезпеки і оборони України Олега Гладковського за неявку за викликом детективів НАБУ в липні.

Про це заявив його адвокат Руслан Волинець, повідомили у пресслужбі «Богдана».

Волинець вважає нову справу проти Гладковського безпідставною і розцінює її як чергове свідчення політично вмотивованого переслідування.

Quote«Детективів НАБУ попередили про причини неможливості прибуття у визначені ними день і час», — заявив адвокат.

Він також зповідомив, що поїздка Гладковського в липні була запланована у травні, а не за день до допиту. Довести це може купівля квитків на літак.

Судове засідання з цього приводу відбудеться у понеділок, 28 жовтня о 9:30 у Вищому антикорупційному суді.

Контекст

  • 17 жовтня детективи НАБУ затримали Гладковського в аеропорту «Бориспіль». Наступного дня йому повідомили про підозру у зловживанні службовим становищем, а також про декларування недостовірних відомостей.
  • За даними слідства, Гладковський, користуючись своїм становищем, забезпечив включення «Богдан Моторс» у держоборонзамовлення і подальшу закупівлю за рахунок держбюджету вантажних автомобілів за завищеними цінами у дочірнього підприємства «Автоскладальний завод №2», яке входить до складу автокорпорації. Цим державі завдали збитків на суму понад 10,6 млн грн. Також Гладковський не задекларував доходи дружини, отримані нею від здачі в оренду елітної нерухомості в центрі столиці. Мова йде про $54 тис. за 2016 рік, $63 тис. за 2017 рік і $47,5 тис. за 2018 рік.
  • 19 жовтня корпорація «Богдан» опублікувала заяву, в якій зазначається, що останні події навколо підприємства в найближчій перспективі загрожують виконанню держоборонзамовлення. Того ж дня Вищий антикорупційний суд заарештував Гладковського на два місяці з можливістю вийти під заставу у розмірі 10,6 млн грн.
  • 21 жовтня зранку сім'я Гладковського внесла за нього заставу. До внесення грошей за ексчиновника генпрокурор Руслан Рябошапка заявляв, що вихід під заставу не дозволить йому втекти з країни. В цей же день Гладковський вийшов з Лук'янівського СІЗО в Києві.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉