Менше ніж 30% ветеранів повертаються на попередню роботу: яка причина

Менше ніж 30% ветеранів повертаються на попередню роботу: яка причина

Менше ніж 30% ветеранів після звільнення з війська повертаються працювати на попереднє місце роботи. Лише в п'яти підприємствах цей показник сягнув 50%.

Про це заявила заступниця міністра у справах ветеранів Юлія Кіріллова під час пресконференції з оголошення переможців конкурсу фінансування ветеранського бізнесу «Варто 11.0», передає The Page.

Яке число ветеранів повертається на попереднє місце роботи після звільнення з війська

«І як вже показують тренди і практика, з тих, хто повертається на роботу після звільнення, залишаються працювати на підприємствах не більше 30%», — зазначила Кіріллова.

Водночас, існує приблизно п'ять підприємств, де цей показник на рівні близько 50%. Як пояснила посадовиця, це пов’язано з вищими та конкурентоспроможнішими заробітними платами.

Чому більша частина ветеранів не повертаються на своє попереднє місце роботи

Відповідаючи на запитання журналіста The Page, Кіріллова зазначила, що є декілька причин, чому менше ніж 30% ветеранів повертаються на попереднє місце роботи. Серед них, зокрема, — рівень зарплати.

«Перше — це рівень заробітної плати, тому що натепер Збройні сили України гарантують людині найвищу заробітну плату, яка гарантовано є, соціальний пакет, який є. Це дійсно робота з підвищеним ризиком, але коли людина звільняється, повертається на свою цивільну роботу, де середній рівень заробітної плати у нас там 15 000 грн. Умовно, людина, проходячи службу в Збройних силах, навіть без отримання ось цієї матеріальної винагороди за участь у бойових діях, без 100 тис. грн, отримувала в середньому до 40 тис. грн. Відповідно, суми відрізняються», — пояснила Юлія Кіріллова.

Інша причина, чому більша частина ветеранів не повертаються до своєї попередньої цивільної роботи — зміна пріоритетів. За словами заступниці міністра у справах ветеранів, багато військових зазначили, що хотіли б після звільнення зі служби займатися підприємницькою діяльністю.

Кіріллова зазначає, що під час проходження служби та участі в бойових діях військові здобувають багато інших навичок, які можуть бути корисними у бізнесі.

«Це лідерські навички, це вміння швидко приймати рішення, швидко самоорганізовуватися, брати на себе відповідальність в тому числі… І так, люди готові брати на себе оту всю відповідальність за ті всі фінансові ризики, які вони можуть понести в бізнесі. Так, і дуже хочеться розвивати своє, створювати щось своє, формувати свої ветеранські ком'юніті та створювати простір, в який зможуть приходити і ветерани, і ветеранки», — пояснила Кіріллова.

Також низький рівень повернення на попередні роботи може бути пов’язаний зі змінами у суспільстві, а також поглядах ветеранів.

«Вони (ветерани. — The Page) повертаються в абсолютно інше суспільство, з якого вони вийшли у військо. Так само ветеран з війська вже не повертається тією самою людиною, якою він вийшов із своєї цивільної роботи. Відповідно, у нього змінюються погляди, пріоритети, якісь бачення, вподобання. І він вже розуміє, що я ось тут, ну, не хочу працювати», — пояснила заступниця міністра у справах ветеранів.

Як Мінветеранів працює над повернення ветеранів на робочі місця

Під час пресконференції Кіріллова також розповіла, що Мінветеранів в рамках робочої групи напрацьовує методичні рекомендації, які допомагатимуть роботодавцям створювати свої стратегії повернення ветеранів на робочі місця.

Крім цього, вони можуть допомогти залучити інших ветеранів, які не були їхніми працівниками.

Також міністерство нині напрацьовує механізм роботи команд, які будуть виїжджати на різні підприємства, установи, організації та допомагати формувати їхні стратегії, втілювати їх.

Зазначимо, згідно з дослідженням Українського ветеранського фонду, майже 69% українських ветеранів відповіли, що хотіли б займатися підприємництвом, а 9,4% заявили, що вже мають власну справу.

Читати на The Page