Facebook Pixel

Які пільги у оподаткуванні мають ветерани

Учасники бойових дій мають право на пільги, що включають отримання медичних та комунальних послуг із суттєвими знижками або навіть безкоштовно. Ці пільги також охоплюють проїзд у громадському транспорті, освіту та соціальну підтримку. Важливо відзначити, які переваги доступні учасникам бойових дій щодо сплати податків і зборів. Про це розповідають експерти юридичного Гончаренко центру.

Відповідно до законодавства України, учасникам бойових дій надаються фінансові пільги щодо сплати податків, зборів, мит та інших платежів до бюджету. У рамках оподаткування вони мають право на пільги при отриманні наступних видів доходів:

Пільги зі сплати судового збору для ветеранів

Розгляд справ, пов'язаних із порушенням прав учасників бойових дій, а також розгляд позовів, поданих позивачами щодо спорів, пов'язаних із наданням статусу учасника бойових дій, підпадає під цю категорію.

Військовий збір

Військовослужбовці звільняються від сплати податків і військових зборів на час безпосереднього перебування в районі проведення бойових дій за наявності підтверджуючих документів, таких як відповідні довідки або виписки з наказів.

Земельний податок

Учасники бойових дій звільняються від сплати податку за земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм:

  • для ведення особистого селянського господарства — у розмірі не більш як 2 гектари;
  • для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах — не більш як 0,25 гектара, в селищах — не більш як 0,15 гектара, в містах — не більш як 0,10 гектара;
  • для індивідуального дачного будівництва — не більш як 0,10 гектара;
  • для будівництва індивідуальних гаражів — не більш як 0,01 гектара;
  • для ведення садівництва — не більш як 0,12 гектара.
Quote«Для отримання пільги варто подати заяву до контролюючого органу (податкової) з підтверджуючими документами. Для учасника бойових дій головним документом для надання пільги є посвідчення УБД, посвідчення інваліда війни, члена сім'ї учасника бойових дій. Заява подається до податкової за місцезнаходженням земельної ділянки», — зазначає директор Юридичного Гончаренко центру Микола Брюховецький.

Податок на додану вартість

Згідно з положеннями Податкового кодексу України, звільнення від оподаткування податком на додану вартість застосовується до операцій з ввезення на митну територію України і поставки на митну територію України шлемів, бронежилетів, інших засобів захисту, оптичних приладів для зброї, а також до ліків і медикаментів.

Податкові пільги для підприємців, що призвані на військову службу

Для військовослужбовців, які до призову на військову службу були фізичними особами-підприємцями також передбачили низку пільг. Зокрема, це звільнення від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб та єдиного податку.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉