Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Візит МАГАТЕ на ЗАЕС відбудеться на початку наступного тижня — The Wall Street Journal

МАГАТЕ прибуде на ЗАЕС на початку наступного тижня. Фото: wsj.net

МАГАТЕ прибуде на ЗАЕС на початку наступного тижня. Фото: wsj.net

Місія МАГАТЕ відвідає окуповану рф Запорізьку АЕС на початку наступного тижня. Про це пише The Wall Street Journal.

В рамках візиту на ЗАЕС представники МАГАТЕ можуть доставити на станцію прилади радіаційного контролю та інші життєво важливі матеріали через побоювання, що бойові дії в цьому районі можуть призвести до ядерної катастрофи.

Протягом останніх 72 годин генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі вів переговори з українськими дипломатами у Відні, російськими офіційними особами в Стамбулі та президентом Франції Еммануелем Макроном у Парижі, щоб обговорити підготовку візиту місії МАГАТЕ на ЗАЕС.

Саме під час цих переговорів сторонам вдалося домовитися, що місія відвідає Запорізьку атомну електростанцію на початку наступного тижня, можливо, це навіть відбудеться у понеділок.

Quote«Ми ведемо активні консультації щодо місії МАГАТЕ на ЗАЕС. Деталі з’являться найближчим часом», — йдеться в повідомленні.

Варто зазначити, що окупанти вже давно говорили, що вони готові допустити МАГАТЕ на ЗАЕС, однак їхньою умовою було те, що місія повинна їхати на станцію через Крим, що було неприйнятним для України та агенції. Згодом в рф все ж відмовилися від своїх умов та погодилися пропустити місію, яку очолюватиме сам Гроссі, на станцію. За попередніми даними, гендиректор МАГАТЕ проведе на об’єкті щонайменше одну ніч.

США та Євросоюз наголошують, що візит МАГАТЕ має супроводжуватися створенням демілітаризованої зони навколо станції.

За словами міністра енергетики України Германа Галущенко, візит місії МАГАТЕ на ЗАЕС — «це єдиний спосіб для Європи спати спокійно і не боятися ядерних хмар у своєму небі».

Контекст. Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський закликав рф вивести свої війська з АЕС до того, як туди прибуде команда МАГАТЕ, однак Москва цю вимогу відхилила.

Майже шестимісячна окупація рф перетворила об’єкт на військову базу, де розстрілювали та катували співробітників, яких вважали лояльними до України.

Останніми днями неодноразові обстріли поблизу ЗАЕС призвели до пошкодження ліній електропередач, лабораторних і хімічних установок.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини