Facebook Pixel

На росії відкинули ідею ООН щодо створення демілітаризованої зони навколо Запорізької АЕС

З огляду на загрози, які росія створила на захопленій Запорізькій АЕС, на засіданні Радбезу ООН закликала створити навколо найбільшої у Європі атомної електростанції демілітаризовану зону, а також вивести звідти військо окупантів. Росія виступила категорично проти.

Як пише «Інтерфакс», постпред рф при ООН Василь Небензя заявив, що в такому разі на ЗАЕС, яку росіяни «мають захищати», виникне загроза терористичних атак.

Quote«Демілітаризація станції може зробити її вразливою для тих, хто захоче її відвідати. Якими будуть їхні цілі та завдання, ніхто не знає. Ми не можемо виключати будь-яких провокацій, терористичних атак на станцію, яку ми маємо захистити», — наголосив він у реакції на пропозицію генсека ООН щодо демілітаризації ЗАЕС.

Очільник ООН Антоніу Гуттереш запропонував вивести солдатів і військову техніку з території ЗАЕС. Він підкреслив, що такий об’єкт не можна використовувати в бойових діях.

Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі під час засідання заявив, що наразі загроза на ЗАЕС відсутня, однак додав, що ситуація нестабільна. Він заявив, що готовий особисто очолити місію щодо захисту та гарантій безпеки станції.

Представниця США при ООН Лінда Томас-Грінфілд зазначила, що станції загрожує тільки росія. А відтак росіяни мають передати її під контроль України.

Постпред Китаю при ООН Чжан Цзюнь заявив, що росія та Україна мають провести переговори та розв'язати ситуацію, що склалася навколо ЗАЕС.

Контекст. Минулої доби росіяни чотири рази обстріляли ЗАЕС. Влучання було зафіксовано зовсім неподалік першого енергоблока.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉