Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

МАГАТЕ прибуде на ЗАЕС до 5 вересня. На об'єкт допустять не лише ядерних фахівців

В МАГАТЕ домовилися про розширення місії на ЗАЕС, візит пройде до 5 вересня. Фото: bloomberg.com

В МАГАТЕ домовилися про розширення місії на ЗАЕС, візит пройде до 5 вересня. Фото: bloomberg.com

Місія МАГАТЕ планує прибути на окуповану рф Запорізьку атомну електростанцію до 5 вересня. Про це пише Bloomberg із посиланням на власні джерела.

За попередніми даними, відвідають ЗАЕС ядерні фахівці МАГАТЕ, а також фахівці з безпеки та охорони.

Спочатку в МАГАТЕ хотіли отримати доступ до Запоріжжя лише для того, щоб переконатися, що із запасами збагаченого урану все гаразд. Однак залучення експертів із безпеки свідчить про те, що агенція має намір провести оцінку обстрілів заводу, яку згодом можуть використати для притягнення нападників на ЗАЕС до відповідальності.

Візит МАГАТЕ на ЗАЕС було заплановано ще до початку повномасштабної війни рф проти України. Однак захоплення станції російськими загарбниками унеможливило його. Переговори щодо допуску спеціалістів МАГАТЕ на об’єкт тривали досить довго, і буквально декілька днів тому рф погодилася на це.

Складність забезпечення тимчасового припинення вогню, а також безпечний перетин офіційними особами МАГАТЕ зони бойових дій у рамках візиту були найскладнішими частинами переговорів, оскільки Енергодар, де розташована ЗАЕС, перебуває під постійним вогнем.

Успішність візиту МАГАТЕ на станцію залежатиме від того, наскільки багато представникам агенції буде надано доступу для досліджень. В агенції наголошують, що вони хочуть перевірити «безпеку всіх аспектів АЕС».

Нагадаємо: у Європі наголошують, що рф навмисно використовує ЗАЕС, щоб захистити свої сили від атак української сторони, а також веде обстріли з артилерії, яку розміщує поблизу критичних об'єктів станції. Росія зі свого боку звинувачує Київ в обстрілі Запорізької АЕС і попереджає про проведення операцій під фальшивим прапором. Однак на думку європейських спецслужб, усі заяви російської сторони є дезінформацією.

Контекст. У четвер, 25 серпня, на захопленій окупантами Запорізькій електростанції двічі було зафіксовано відключення від енергомережі. Це сталося вперше в історії станції.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини