Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Інспектори МАГАТЕ отримали від України та РФ гарантії безпеки – Макрон

Інспектори МАГАТЕ готові відвідати Запорізьку АЕС

Інспектори МАГАТЕ готові відвідати Запорізьку АЕС

Україна та Росія надали гарантії безпеки для інспекторів Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), які мають намір відвідати Запорізьку АЕС, повідомив президент Франції Емманюель Макрон.

Він додав, що військові дії не мають торкатися ядерної безпеки «країн субрегіону та всіх нас», а це означає, «що ядерний об'єкт має бути повністю захищений».

«Має поважатися суверенітет держав щодо ядерних об'єктів», – наголосив Макрон.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Зазначимо, що занепокоєння Макрона питаннями безпеки українських АЕС багато в чому пояснюється тим, що у Франції 72% електроенергії виробляється на АЕС. І якщо через війну в Україні станеться ядерний інцидент на АЕС, це завдасть важкого удару по енергетичних програмах у Франції.

«Є дуже сильне занепокоєння щодо ядерної безпеки. Ось чому вже з березня я у взаємодії з генеральним директором МАГАТЕ ґрунтовно займаюся тим, щоб усе було зроблено, щоб захистити спочатку Чорнобильську АЕС, а тепер – Запорізьку», – зазначив Макрон.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Учора, 25 серпня, у МАГАТЕ заявили, що до 5 вересня розраховують направити місію на Запорізьку АЕС, до якої увійдуть не лише інспектори агенції, а й співробітники служб безпеки.

Глава МАГАТЕ Рафаель Гроссі підкреслив, що, лише особисто оглянувши АЕС, експерти МАГАТЕ зможуть дати максимально точну оцінку того, у якому вона стані. Він також заявив про можливе встановлення постійної присутності агентства на Запорізькій АЕС.

Контекст. «Росгвардія» заявила про затримання двох працівників тимчасово захопленої російськими загарбниками Запорізької АЕС. Їх звинуватили в передаванні даних про розташування військової техніки та солдатів армії Росії на станції.

Росія розробила докладний план від'єднання Запорізької АЕС від української енергосистеми. Як розповів керівник «Енергоатому» Петро Котін, механізм розробили російські інженери та ознайомили з ним персонал станції.

Коментарі

Всі новини